Už į Lietuvą pritrauktas investicijas

asja

Gint Baukus, Molycorp, JAV

Western Union“ besidomint šalimis, galimoms investicijoms Centrinėje Europoje, JAV lietuvis Gint Baukus, tuometinis įmonės žmogiškųjų išteklių vyresnysis viceprezidentas, buvo tas žmogus, kurio patarimų klausė apie Lietuvą. Didelėmis Gint Baukus pastangomis Lietuva pateko į trumpąjį atrinktų šalių sąrašą. 2010 m. „Western Union“ Lietuvoje įkūrė Europos regiono operacijų centrą, kuriame šiuo metu dirba apie 2000 darbuotojų.
araspranckevicius

Aras Pranckevičius, Unity Technologies, Lietuva

Dar būdamas moksleiviu susidomėjo programavimu ir aktyviai dalyvavo šios srities forumuose. Aro talentą pastebėję Danijos žaidimų kūrėjai „Unity“  pakvietė jį prisijungti prie dar tik besikuriančios komandos. Vėliau komandą papildė daugiau talentingų žaidimų kūrėjų iš Lietuvos, tad buvo nuspręsta čia įsteigti „Unity“ padalinį, kuriame šiuo metu dirba beveik 100 darbuotojų.
11041114_10207453837851955_4076608438218418544_n

Jurgis Pašukonis, Trafi, Lietuva

Įsidarbinęs skaitmeninės reklamos programinę įrangą kuriančioje įmonėje „Adform“ Danijoje, Jurgis nustebino bendradarbius savo IT gebėjimais, tad buvo nuspręsta ieškoti daugiau tokių darbuotojų Lietuvoje. 2006 m. čia veiklą pradėjo „Adform“ padalinys, kuriame dabar dirba apie 500 darbuotojų, o įmonė yra ne kartą pripažinta geriausiu darbdaviu šalyje.

Už į Lietuvą atvestas mokslines inovacijas

mokslo-premiju-iteikimo-ceremonija-65087935

Feliksas Bukauskas, Alberto Einšteino medicinos koledžas, JAV

2016 m. prof. F. Bukauskas padovanojo Lietuvos sveikatos mokslų universitetui (LSMU) 350.000 USD vertės mokslinės aparatūros ir genetiškai modifikuotų ląstelių linijų. Molekulinės kardiologijos laboratorijoje įkurta prof. F. Bukausko mokslininkų grupė, kurios darbo tematika yra koneksinų ir jų formuojamų plyšinių jungčių kanalų savybės fiziologinėmis ir patologinėmis sąlygomis bei jų įtaka širdies ir nervinės sistemos veiklai.
remigijus-remis-gaska-foto-didesne%cc%87

Remigijus Gaška, Sensor Electronic Technology, JAV

Intensyvus bendradarbiavimas su Vilniaus universitetu prasidėjo 1999 m., kai mokslininkas sudarė galimybę VU fizikams tyrinėti nitridinius puslaidininkius JAV, kurie tuo metu sėkmingai buvo auginami dar tik nedaugelyje pasaulio laboratorijų. VU absolventas dr. R. Gaška bent kartą per metus atvyksta į VU, aptaria bendrus tyrimus, skaito pranešimus optoelektronikos seminare. Nuo 2011 m. jis yra įsteigęs Dr. Remio Gaškos vardinę premiją, kuri kasmet teikiama už du geriausius VU Fizikos fakulteto bakalauro baigiamuosius darbus.
.

Už tarptautinę patirtį Lietuvos įmonėms

gzantihw

Paulius Kunčinas, Oxford Business group, Malaizija

Prieš 3 metus Paulius įkūrė Lietuvos-Malaizijos verslo tarybą, kurios tikslas yra skatinti šių šalių bendradarbiavimą. 2016 m. Paulius kartu su Investors Forum ir Laisvosios rinkos institutu pristatė iniciatyvą „Lemiamas šuolis“, kuria siekė paskatinti Seimą priimti tris svarbias įstatymų pataisas „Sodros“ įmokų „luboms“, darbuotojų vizoms ir statybų leidimams.
aaeaaqaaaaaaaanhaaaajdllndlmyjbjlwyznjqtndmwny04mgq0lwrhnzqxn2u0ywexoa

Tomas Navardauskas, Aciety, Izraelis

Tomo profesinė karjera prasidėjo Nyderlanduose, grįžęs į Lietuvą įkūrė įmonę „Toglita“. Šiuo metu vadovauja įmonei „Aciety“ Tel Avive ir aktyviai prisideda prie Izraelio-Lietuvos technologijų prekybos rūmų veiklos, kur skatina ir vysto šių šalių bendradarbiavimą IT, verslo, švietimo, mokslinių tyrimų srityse.
darius2

Darius Vaškelis, OneWindow Partners, JAV

Darius yra aktyvus GLL programos „Patarėjai verslui“ dalyvis, aktyviai besidalinantis savo patirtimi JAV ir turimais verslo kontaktais. Pastaruoju metu jis patarė tokioms įmonėms kaip „Teamgate“, „Otangle“, „Jobrely“. Darius taip pat konsultuoja asociaciją „Infobalt“ Lietuvos IT įmonių plėtros į JAV rinką klausimais.

Už tarptautinę patirtį Lietuvos regionams

4318_50630_regular_zibur4

Tomas Kairys, Matas Jakovlevas, Traukos slėnis, Anykščiai, Lietuva

2013 m. grįžo iš Danijos ir Norvegijos į gimtuosius Anykščius ir įkūrė vandenlenčių parką „Wake Pond“ Pagojės tvenkinyje. 2015 m. pristatė dar vieną verslo idėją – pramogų kambarį Anykščiuose ir Vilniuje „Cosmos Paukščių takas“ – tai veidrodžių kambarys, kuriame pasitelkus šviesos elementus sukuriamas begalybės pojūtis.
e_masevicius

Evaldas Masevičius, Evaldo daržovės, Šalčininkai, Lietuva

Po 7 metų darbo Didžiojoje Britanijoje nusprendė kurti savo verslą – 2000 m. pradėjo auginti prieskonines žoleles ir daržoves Sakalų kaime, Šalčininkų rajone. Tuomet Evaldas buvo tokio verslo pradininkas Lietuvoje, o šiandien siūlo itin platų prieskoninių žolelių ir salotų asortimentą ir yra vienas didžiausių tiekėjų šalyje. Įmonėje dirba 65 žmonės, didžioji dauguma – Sakalų kaimo gyventojai.
d131c15f-cfb2-442c-bdaf-16ad2e1f0b2f

Jonas Sluckus, BIGSO, Akmenė, Lietuva

Įgijęs patirties Švedijoje ir Norvegijoje, Jonas 2005 m. grįžo į Lietuvą. Jis stengėsi, kad Švedijos kompanija „Bigso“, kuri jau turėjo gamyklą Šiauliuose ir planavo plėtrą, investuotų į naują gamybos liniją Ventoje, Akmenės rajone. Šiuo metu modernioje kartono dėžučių gamykloje dirba apie 400 darbuotojų, produkcija eksportuojama į 21 šalį, gaminami užsakymai didelėms tarptautinėms įmonėms (įskaitant IKEA).

Globaliam Lietuvos draugui

japonijos-ir-lietuvos-rysiu-centro-direktoriaus-kenjiro-tamaki-priemimas-1256

Kenjiro Tamaki, Japonijos-Lietuvos mainų centras, Japonija

Kenjiro Tamaki 2013 m. įsteigė Japonijos-Lietuvos mainų centrą, kuris siekia stiprinti šių šalių verslo ir mokslo atstovų ryšius, garsinti Lietuvos vardą Japonijoje. Turėdamas didelę profesinę patirtį tarptautinio verslo srityje, jis konsultuoja Lietuvos įmones eksporto ir verslo aplinkos klausimais, padeda ieškoti partnerių Japonijoje, organizuoja renginius Tokijuje, Osakoje, Kobėje, Yokohamoje, Hiratsukoje, Yaotsu, kuriuose pristatoma Lietuva.
dinis

Pietro Umberto Dini, Rašytojas, vertėjas, Italija

Daugiau nei 30 metų lietuvių ir kitas baltų kalbas tyrinėjantis italų kalbininkas, baltistas prof. dr. P. U. Dini yra parašęs keliolika veikalų baltistikos tematika lietuvių, italų ir anglų kalbomis. Kalbininkas yra vienas aktyviausių Lietuvos literatūros vertėjų į italų kalbą, išvertęs ir išleidęs žymiausių Lietuvos poetų ir rašytojų darbus. P. U. Dini taip pat parašė monografiją „Martyno Mažvydo Šv. Ambraziejaus giesmė“.
tmpf75

Francina Baeten Van den Brande, Belgija

Belgijos ir Lietuvos draugystės asociacijos Flandrijoje steigėja ir vadovė. Jos dėka Diufelyje jau 16 metų kasmet švenčiama Lietuvos Nepriklausomybės šventė, suburianti Belgijos lietuvius ir Lietuvos draugus bei garsinanti mūsų šalies vardą. Ji kasmet organizuoja pagalbos teikimą mokykloms ir ligoninėms įvairiuose Lietuvos miestuose bei rengia vasaros stovyklas vaikams iš Lietuvos vaikų namų.

Ypatingas įvertinimas

logo

Lithuanian City of London Club

Šis ypatingas Globalios Lietuvos apdovanojimų įvertinimas skiriamas Londono Sičio lietuvių klubui jų 10 metų sėkmingos veiklos jubiliejaus proga. LCLC jungia daugiau nei 60 įvairių sričių profesionalų, dirbančių Londono finansų, investicijų, teisės kompanijose, ir inicijuojančių įvairius projektus prisidedant prie labdaringų, edukacinių, mentorystės programų, skirtų Lietuvos jaunimui. Klubas aktyviai prisideda prie Lietuvos įvaizdžio kūrimo tarptautinėje erdvėje bei investicijų pritraukimo į gimtąją šalį.

Už Lietuvoje gimusių idėjų sklaidą pasaulyje

paulius_lengvenis

Paulius Lengvenis, Sems Technologies, Lietuva

Pauliaus įkurta „Sems Technologies“ užsiima klientų srautų skaičiavimo ir analitikos sprendimais, kurie suteikia prekybininkams galimybę analizuoti pirkėjų elgseną internete ir prekybos centruose. Į „Challenge UP!“ akceleratorių iš 300 dalyvių buvo atrinkti 12 nugalėtojų, tarp kurių pateko ir „Sems Technologies“ su žmonių srautų analizės sistema „Semseye“. Sistema nuo jos sukūrimo jau suskaičiavo daugiau kaip 220 milijonų žmonių.
cgtrader

Dalia Lašaitė, Marius Kalytis, CGTrader, Lietuva

Dalia ir Marius sugalvojo, kaip sujungti grafinį dizainą ir vis labiau populiarėjantį trimatį spausdinimą į vieną pelningą technologiją. 2011 m. įkurta „CGTrader“ suteikia dizaineriams ir kompanijoms platformą, kurioje galima dalintis, pirkti ir parduoti 3D modelius. Šiuo metu tai didžiausia pasaulyje platforma – „CGTrader“ turi daugiau nei 500 tūkst. vartotojų.
vca-nuotr-4

Aurelijus Liubinas, Deeper, Lietuva

Idėjos sumanytojas Aurelijus pasitelkė Friday Labs profesionalus „Deeper technologijai ištobulinti. Išmanusis sonaras „Deeper“ – bevielis žuvų ieškiklis, skenuojantis vandens telkinio dugną ir siunčiantis faktinę informaciją į žvejo mobilųjį įrenginį – tapo iškart populiarus. Tai pirmasis sonaras pasaulyje, kuris yra suderinamas su mobiliaisiais įrenginiais. „Deeper“ įvertintas geriausiu inovatyviu produktu belaidžių priedų kategorijoje didžiausioje pasaulyje technologijų parodoje „Consumer Electronics Show 2016“.
1966051_10153406237451723_8084846767477323275_o

Algirdas Stonys, Telesoftas, Lietuva

Algirdas, dar būdamas studentu, susidomėjo projektu, kaip mobiliojo ryšio telefoną susiesti su GPS imtuvu. Subūręs draugų komandą, įkūrė įmonę „TeleSoftas“, kuri išaugo į kompaniją, kuriančią mobiliąsias programėles didžiausioms užsienio telekomunikacijų bendrovėms. Šiuo metu programinę įrangą kurianti įmonė turi savo padalinius Kaune, Ciuriche, Dubajuje, San Franciske ir sėkmingai eksportuoja paslaugas visame pasaulyje.
ignas-survila

Ignas Survila, CityBirds, Šveicarija

Oranžinis paspirtukas „Pigeon“ buvo Igno Industrinio dizaino bakalauro studijų VDA baigiamasis darbas. Paspirtuką lydėjo sėkmė sutelktinio finansavimo platformoje „Kickstarter“, tarptautiniuose dizaino apdovanojimuose. Ignas su partneriu Šveicarijoje įkūrė įmonę „Citybirds“ ir pradėjo paspirtukų masinę gamybą.

Už užsienio lietuvių telkimą

rimvydas-baltaduonis-51f7785ee30ce

Rimvydas Baltaduonis, JAV

Gettysburg College dėstytojas, buriantis lietuvių kilmės Ekonomikos ir finansų mokslininkus, kiekvienais metais rengiančius savo mokslo darbų pristatymus Lietuvos universitetuose. Šiemet Rimvydas telkė užsienio lietuvius Seimo rinkimams – pradėjo akciją #musumetasDABAR ir aktyviai skleidė žinią aplink pasaulį, kokie svarbūs Lietuvai yra visi užsienio lietuviai. Dėl šių pastangų užsienio lietuvių indėlis buvo didžiausias per visus laisvus rinkimus.
unnamed

Tadas Kananavičius, Didžioji Britanija

2008 m. Tadas įsteigė Didžiojoje Britanijoje dirbančių gydytojų asociaciją, kuri vienija daugiau nei 80 nuolatinių narių. Asociacija siekia užtikrinti lietuvių gydytojų pagalbą vienas kitam, vieningą atstovavimą profesinėse organizacijose, palaikyti ryšius su gydytojais Lietuvoje. Asociacija inicijavo sprendimus Lietuvoje dėl Jaunesniųjų gydytojų statuso, pradėjo bendradarbiavimą tarp JK Paliatyvinės organizacijos ir Lietuvos Pranciškonų organizacijos dėl pagalbos vėžiu sergantiems ligoniams.
cb32f23a884240d79d399ae46df26dff12b52c89

Linas Maknavičius, Prancūzija

Linas pirmininkavo Lietuvių bendruomenei Prancūzijoje 2003-2015 m., o šiandien atsakingas už organizacijos komunikaciją. Jis renka Prancūzijos lietuvių istoriją, organizuoja sporto varžybas bei kasmetinę cepelinų puotą savo namuose. Linas yra pagrindinė grandis tarp Prancūzijos lietuvių, latvių ir estų bendruomenių, taip pat aktyvus Oskaro Milašiaus bendrijos Paryžiuje narys.
muge-lopezmadrona

Dalia Lopez Madrona, Švedija

Grafikos dizainerė, knygrišė ir menininkė, tikra Lietuvos kultūros ambasadorė Švedijoje, čia pristatanti Lietuvos amatus ir meną. Dalia skatina šių šalių menininkų tarpusavio bendradarbiavimą, rengia bendras Lietuvos ir Švedijos menininkų parodas.
fb_img_1479300173554

Vytas Narutis, JAV

JAV lietuvis, vienas iš 15 SOS grupės (angl. SOS team) įkūrėjų Čikagoje, kuri svariai prisidėjo 1992 m. prie Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo pripažinimo JAV. SOS grupė sukūrė ištisą veiksmų planą, kaip didinti žinomumą ir pasiekti JAV vyriausybę, nes JAV palaikymas buvo itin svarbus naujai atsikūrusiai valstybei.

Už Lietuvos vardo garsinimą

tadao-cern-portrait-1

Tadas Černiauskas, Lietuva

Iš architektūros pasukęs į fotografiją ir tarptautiniu mastu išgarsėjęs tokiais projektais kaip „Blow Job“, „Revealing The Truth“, „Comfort Zone“, Tadas Černiauskas (TadaoCern) nesustoja ir suka į šiuolaikinio meno sferą – tapybą ir menines instaliacijas. Naujausi jo darbai – „Black Balloons“, „Chromatic Aberrations“, „Adobe Acrobat“ – eksponuojami tarptautinėse meno parodose.

 

valentina-dagiene-2

Valentina Dagienė, Lietuva

Vilniaus universiteto profesorė, 2016 m. Europos skaitmeninio pasaulio moters vardo laureatė Valentina Dagienė yra programavimo ir kompiuterių mokslo pradininkė Lietuvoje. Mūsų šalyje 2004 m. profesorės inicijuotas informatikos ir informatinio mąstymo konkursas „Bebras“ išpopuliarėjo pasaulyje – ši tarptautinė iniciatyva 2015 m. pritraukė virš milijono moksleivių iš daugiau kaip 40 pasaulio šalių.
gediminas_grinius-400x400

Gediminas Grinius, Lietuva

Gediminas yra tarnavęs Irake, o bėgioti pradėjo norėdamas padėti sau susitvarkyti su potrauminiu stresu. Ultramaratonininko aistra – kalnai ir bekelės, atvedusi jį į pasaulines aukštumas. 2013 m. pasiekęs trasos rekordą „Baltijos 100 km taurės“ varžybose, 2014 m. jis jau buvo trečioje, 2015 m. antroje, o susumavus 2016 m. rezultatus – pirmoje vietoje tarp geriausiųjų pasaulio „ultra trail“ atletų.
tomas-laurinavicius1

Tomas Laurinavičius, Tailandas

„Skaitmeninis klajoklis“ Tomas Laurinavičius dirba keliaudamas aplink pasaulį, bendradarbiauja su garsiais pasaulyje portalais, tokiais kaip „Forbes“, „Fast Company“, „Business“, savo įkurtoje virtualioje platformoje „Despreneur Academy“ moko dizaino ir verslo kūrimo, yra el. knygos apie mobilųjį dizainą „Mobile Design Book“ bendraautorius ir turi misiją – įkvėpti milijoną žmonių pakeisti savo gyvenimo būdą.
miseikyte

Lineta Mišeikytė, Lietuva

Lineta yra prodiuserinės įmonės „Baltic Film Services“ bendrasavininkė. Kino kūrimo industrijoje ji yra nuo pačių pirmų Holivudo bandymų, kurie pasiekė Lietuvą dar 1990 metais su projektais „Naujieji Robino Hudo nuotykiai, „Atila ir kitais. Užburta kino magijos, Lineta išbandė visus filmavimo aikštelės darbus ir sukaupė didžiulę praktinę patirtį. Per 20 aktyvaus darbo metų jos pastangomis nufilmuota daugiau negu 50 tarptautinių ir vietinių projektų. Supratusi užsienio projektų naudą valstybės ekonomikai subūrė entuziastų grupę ir intensyviomis derybomis su valdžios atstovais pasiekė, kad Lietuva būtų įrašyta į mokestines lengvatas siūlančių valstybių sąrašą. Taip Lietuva tampa vis labiau žinoma kaip patogi ir verslui patraukli filmavimo aikštelė.
ar-160429674-jpgexactw1500alignvtopimageversionhorizontaluslastupdate1034

Arminas Ragauskas, Lietuva

Profesorius Arminas Ragauskas – mokslininkas, išradėjas, inovatorius, užregistravęs daugiau kaip 100 išradimų skirtingose pasaulio šalyse, šiemet nominuotas Europos metų išradėjo titului už neinvazinį galvospūdžio matuoklį. Kartu su bendraminčiais mokslininko sukurtas išradimas leidžia greitai ir saugiai pastebėti padidėjusį galvospūdį neatliekant chiruginio pjūvio. Naudojant Lietuvoje sukurtą unikalią aparatūrą pasaulyje atliekami sveikų žmonių, astronautų ir neurologinių pacientų galvospūdžio tyrimai.
egle%cc%87-simkeviciute%cc%87-kulvelis

Eglė Šimkevičiūtė-Kulvelis, Naujoji Zelandija

Teatro režisierė Eglė Šimkevičiūtė-Kulvelis nuo 2011 m. gyvena egzotiškose pasaulio šalyse, kur kuria lietuvių autorių pjesėmis paremtus spektaklius, siekdama garsinti Lietuvą ir talentingus savo šalies dramaturgus, teatrą, kultūrą. Per penkerius metus, kuriuos praleido Vietname, Tailande ir Naujojoje Zelandijoje, ji pastatė S. Parulskio „Nesibaigianti vienatvė dviem“ ir M. Ivaškevičiaus „Artimas Miestas“ pjeses.

siksnys1

Virginijus Šikšnys, Lietuva

Profesorius Virginijus Šikšnys yra pirmasis Lietuvos mokslininkas, apdovanotas prestižine „Warren Alpert“ fondo premija (JAV) už reikšmingą indėlį į bakterijų CRISPR antivirusinės apsaugos sistemos pažinimą. Jo vadovaujama komanda buvo viena pirmųjų tyrėjų grupių pasaulyje, atradusių, kad Cas9 baltymas gali būti panaudojamas tiksliam DNR redagavimui, taip atveriant galimybes genetinių ligų gydymui.
daumantas-vinkevicius

Daumantas Vinkevičius, Lietuva

Daumantas, „Lithuania HQ“ įkūrėjas ir direktorius, savo pomėgį pavertė verslu. „Lithuania HQ“ yra elektroninės muzikos populiarinimo kanalas, kuriame didžiąją dalį sudaro lietuvių kūrėjų darbai. „Lithuania HQ“ savo veiklą vykdo daugiausiai „YouTube“ platformoje. Šis muzikos kanalas turi daugiau kaip 400 tūkst. sekėjų visame pasaulyje ir daugiau nei 100 mln. peržiūrų.
giedre-zickyte-2

Giedrė Žickytė, Lietuva

Giedrė yra viena žymiausių Lietuvos dokumentinio kino režisierių ir prodiuserių, tarptautinių festivalių prizininkė. Naujausias jos kūrinys – bendras Lietuvos ir Čilės kūrėjų filmas „Aš čia tik svečias“ – apdovanotas tarptautiniame dokumentinių filmų festivalyje „Sheffield Doc/Fest“ (D. Britanija), taip pat pelnė pagrindinius prizus „Prix EFA Krakow 2016“ (Lenkija), „Visions du Réel“ (Šveicarija) ir kt., buvo nominuotas Europos „Oskarais“ vadinamiems 2017-ųjų Europos kino akademijos apdovanojimams.