ATVESTOS Į LIETUVĄ INVESTICIJOS

3ba5fa7

Einaras von Gravrock | CUJO AI | JAV

Iš Kauno kilęs, šiuo metu Los Andžele gyvenantis „CUJO AI“ įkūrėjas lietuvis Einaras von Gravrock kartu su Lietuvos IT talentais nuo 2015 m. kuria išmaniąją užkardą, Kaune veikia pirmasis padalinys už JAV ribų. Jie pradėjo nuo įrenginių namams, vėliau suprato, kad verslo verslui (B2B) segmente galima daugiau uždirbti ir greičiau plėstis. Žlugimo grėsmė tapo puikia paskata keistis. Šiuo metu dirbtiniu intelektu grįstus internetinio saugumo sprendimus „CUJO AI“ teikia didžiausioms JAV telekomunikacijų įmonėms. 2018 m. „CUJO AI“ pritraukė investiciją iš JAV telekomunikacijų milžinės „Charter Communications“, o neseniai tapo pripažinta apdovanojimuose Year Glotel Awards 2018. Šiuo metu „CUJO AI“ dirba 92 darbuotojai.
GLA 2018 Kaplan

Giora Kaplan | WIX | Izraelis

2018 m. Lietuvos pažangiausia paslaugų sektoriaus įmone pripažintas Izraelio technologijų įmonės Wix.com padalinys Lietuvoje, čia įsikūręs litvakiškų šaknų turinčio įmonės bendraįkūrėjo Gioros Kaplan iniciatyva.  Nuo 2013 m. „Nasdaq“ Niujorko biržoje listinguojama kompanija plėtoja turinio valdymo sistemą ir interneto svetainių kūrimo įrankį, juo naudojasi daugiau nei 135 mln. žmonių visame pasaulyje. „Wix“ siūlo modernius technologinius sprendimus, leidžiančius naudotojams sukurti, valdyti ir nemokamai talpinti internetinius portalus. Vilniaus biuras su 117 darbuotojų yra antras pagal dydį „Wix.com“ tyrimų ir eksperimentinės plėtros padalinys po Izraelio.
jurgis-pasukonis-76803577

Jurgis Pašukonis | TRAFI | ADFORM | Lietuva

Bendrovė Adform įkurta 2002 m. Kopenhagoje, Danijoje. Tai atvira įvairių reklamos technologijų platforma, teikianti produktų ir paslaugų paketą, aprėpiantį duomenis, kūrybą ir prekybą. Jos klientai – „Deutsche Telekom“, „Sky“, IKEA ir „GroupM“. Šiuo metu eismo technologiją „Trafi“ su bendraminčiais plėtojantis Jurgis Pašukonis, studijuodamas Kopenhagoje, pradėjo dirbi „Adform“ ir nustebino danus savo IT gebėjimais, todėl buvo nuspręsta ieškoti daugiau tokių darbuotojų Lietuvoje. 2006 m. Lietuvoje „Adform“ įsteigė biurą, kuris šiuo metu yra didžiausias bendrovės padalinys visame pasaulyje. 2013-aisiais atidarytas biuras ir Kaune. Lietuvos biurai atlieka IT, tyrimų ir eksperimentinės plėtros, finansų ir apskaitos, žmogiškųjų išteklių, rinkodaros funkcijas. Šiemet Adform buvo pripažintas lyderiu Gartner Magic Quadrant for Ad Tech 2018. Šiuo metu Adform Lietuva dirba 480 darbuotojų.

LIETUVOJE ĮDIEGTOS TARPTAUTINĖS INOVACIJOS

SHMMF_AiniusLasas

Ainius Lašas | KTU

Politologas, Kauno technologijos universiteto (KTU) Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto dekanas dr. Ainius Lašas remdamasis savo tarptautine patirtimi siekia perorientuoti sistemą ne tik kiekybinių, bet ir kokybinių rodiklių pagrindu, keičia studentų ir dėstytojų santykį, remdamas mokymo procesą projektais, kurie būtų priderinti prie visuomenės ir verslo poreikių. Mokslininkas 16 metų praleido svetur – prestižiniuose Jungtinės Karalystės Bato ir Oksfordo, Japonijos Jungtinių Tautų bei JAV Vašingtono universitetuose.
fb-ua221790

Daumantas Matulis | VU

Vilniaus universiteto (VU) Biotechnologijos instituto Biotermodinamikos ir vaistų tyrimo skyriaus vedėjas dr. Daumantas Matulis 12 metų praleido JAV – baigė doktorantūrą Minesotoje, o Filadelfijoje dirbo „Johnson & Johnson“ kompanijoje, kurioje dalyvavo kuriant naujus vaistus. Dabar jau daugiau nei 10 metų gyvena ir mokslinę veiklą vysto Lietuvoje. Daumantas dalyvauja mokslo politikoje: telkia lietuvių kilmės  į vieną patirtimi besidalinantį bendraminčių tinklą  „Futura Scientia“, yra Biochemikų organizacijos pirmininkas, ieško būdų globalių mokslininkų pritraukimui ir mokslo tarptautiškumui didinti.
.
GLA 2018 Petronis

Artūras Petronis | Toronto universitetas

Dr. Artūras Petronis dirba Toronto universitete. Jam priklauso svarbūs genetinės ir epigenominės monozigotinių dvynių raidos tyrimai ir atradimai. Dr. A. Petronis du dešimtmečius bendradarbiauja su Lietuvos mokslininkais, o pernai VU Gamtos mokslų centre įgyvendino paralelinių (twin) laboratorijų idėją, kuri sujungė bendriems tyrimams Toronto universiteto (Kanada) Priklausomybių ir psichikos sveikatos centro ir Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) mokslininkus naujai įkurtoje VU GMC Epigenominių tyrimų laboratorijoje. Lietuvos ir Kanados tyrėjai kartu bando išsiaiškinti esmines biomedicinos problemas: kodėl žmonės suserga, kaip numatyti  ligas ir jų išvengti?
vu-povilas-lastauskas-ir-linas-tarasonis-77998289

Linas Tarasonis ir Povilas Lastauskas | VU

VU EVAF mokslo prodekanas dr. Linas Tarasonis ir Lietuvos banko Tyrimų centro direktorius dr. Povilas Lastauskas po studijų ir mokslinių tyrimų garsiausiuose Europos universitetuose grįžo dirbti į Lietuvą. Dirbdami LB Tyrimų centre kartu su Vilniaus universitetu inicijavo ir sukūrė modernią Kiekybinės ekonomikos bakalauro programą. Pagal šią programą nuo šių metų jau rengiami 32 specialistai. Studijos vyksta anglų kalba ir vietoje įprastų ketverių metų truks tik trejus. Net 14 numatytų programos dėstytojų yra LB darbuotojai – pasaulinio lygio savo srities ekspertai. Tikima, kad ši programa konkuruos su užsienio universitetų programomis, kurias renkasi gabiausi Lietuvos studentai, bei padės užauginti pasaulinio lygio ekonomistų kartą Lietuvoje.

VERSLO RYŠIŲ KŪRĖJAI

0 (1)

Lina Bartusevičiūtė | LITAO | Kinija

Lina Bartusevičiūtė baigė sinologijos studijas Lietuvoje ir vos radusi galimybę išvyko ten išbandyti likimo. Ryžtas, kalbos pagrindai ir meilė Kinijos kultūrai padėjo jai Šanchajuje, kur ji gyvena jau beveik dešimt metų. Ji turi įsteigusi konsultavimo ir verslo tarpininkavimo įmonę LITAO (pavadinimas reiškia Lietuva). Ji padeda Lietuvos ir kitų šalių įmonėms patekti į Kinijos rinką, ji garsina Lietuvos vardą jos produktais Kinijoje, ji visada atvira širdimi priima visus atvykusius ir Kinijoje susigaudyti bandančius lietuvius. Jos verslo darbo stilius apibūdinamas kaip moteriškas, nes apima gausybę socialinių aspektų ir neapsiriboja darbo valandomis.
unnamed

Povilas Gudžius | Bloomberg LP | JAE

Lietuvos verslo asociacijos Dubajuje  (Lithuanian Business Association in Dubai (LBAD)) įkūrėjas ir prezidentas, FinTech paslaugų pardavimų vadovas Bloomberg LP Povilas Gudžius įsteigė LBAD kaip platformą lietuvių įmonėms pažinti ir dirbti JAE rinkoje. Šiuo metu organizacija vienija  50 lietuvių profesionalų ir įmonių. Povilas Gudžius aktyviai dalyvavo rengiant LR Prezidentės D. Grybauskaitės ir Lietuvos verslo delegacijos vizitą JAE, o 2018 m. gegužę organizavo JAE verslo atstovų vizitą  į Lietuvą, kurio rezultatu tapo dvi verslo sutartys.  Povilas – ilgametis Lietuvos verslo ir jaunimo mentorius GLL programose GLL patarėjai verslui ir LT Big Brother, kuriantis išskirtines  darbo ir mokymosi galimybes JAE. 2017 m. Povilas ėmėsi iniciatyvos įtraukti Lietuvos organizaciją SOS Vaikų kaimas į Bloomberg korporatyvinės labdaros programą ir kartu su kolegomis surinko €50 000 Lietuvos vaikams.
vaidas-matulaitis-63757790

Vaidas Matulaitis | Bald Brand | Estija

Vaidas Matulaitis yra Estijos lietuvių bendruomenės pirmininkas bei tarptautinės prekinių ženklų rinkodaros specialistas. Per trumpą laiką Vaidas sugebėjo  iš pagrindų atnaujinti iki tol stagnavusią bendruomenę, suburti didelį būrį bendraminčių nauju požiūriu ir gyvais, inovatyviais renginiais. Vaido vadovaujama bendruomenė vykdo informacinę sklaidą už Estijos ribų, aktyviai dalyvauja Estijos medijų kanaluose pristatant Lietuvą ir Lietuvoje pristatant Estijos aktualijas. Atkurtos nepriklausomybės 100mečio proga Estijos lietuvių dėka Talino viešasis transportas išriedėjo pasipuošęs Lietuvos trispalvėmis, visą dieną ant Talino centre esančio prekybos centro švieslentės buvo transliuojamas sveikinimas Lietuvai estų kalba, o socialiniuose tinkluose sukosi specialiai pagamintas video sveikinimas.

TARPTAUTINĖ PATIRTIS REGIONAMS

0 (2)

Erika ir Laimonas Adomaičiai | Lavender Inn Guest House | Telšiai

Erika ir Laimonas Adomaičiai 2009 metais išvyko į Angliją, ten įkūrė valymo paslaugų verslą, o sukaupę patirties 2012 m. grįžo į Lietuvą. „Pagrindinis mūsų šukis yra „Neįmanoma neegzistuoja’’, jį nuolat primename savo darbuotojams ir sau. Tuo šūkiu vadovaudamiesi šiuo metu investuojame Lietuvoje – Viešvėnų kaime prie Telšių kurdami Levandų namus“, – teigia Erika ir Laimonas, įsteigę 4* svečių namus „Lavender Inn Guest House’’.  Jų nuomone, globaliame pasaulyje bet kuris kampelis Afrikoje ar Lietuvoje gali būti įdomus, jei pasistengia save pateikti ir svetingai pasitikti.
 
Screenshot-at-Nov-30-08-39-49

Antonas ir Anastasija Jevtiuchovai | Litwild Travel | Visaginas

Antonas ir Anastasija Jevtiuchovai, studijavę Anglijoje bei gyvenę Ispanijoje ir Rusijoje, grįžo į Visaginą ir įkūrė turizmo agentūrą “LitWild”. „Litwild“ originaliai ir unikaliai pristato laukinę Lietuvos gamtą, kultūrą ir papročius. Jevtiuchovų šeima organizuoja dienos, paros ar net savaičių žygius po Lietuvą, supažindina su unikaliu kraštovaizdžiu, tradiciniais lietuvių amatais. Lietuvos Prezidentė jaunai porai yra įteikusi “Herojų tarp mūsų” apdovanojimą už patriotiškumą ir indėlį kuriant palankesnę verslo aplinką.
MAIN_000x000

Eivanas Maksvytis | Tavo robotas | Šilutė

Po ilgų darbo metų Švedijos, Japonijos IT bendrovėse sugrįžęs programuotojas Eivanas Maksvytis Šilutės pirmojoje gimnazijoje įkūrė Inovacijų ir robotikos centrą. Naujoji laboratorija yra išskirtinė visoje šalyje. Čia sudarytos sąlygos pasinerti į projektavimo ir gamybos procesą nuo prototipo iki funkcionalaus roboto, kurį šimtu procentų bus galima vadinti sukurtu Šilutėje.  Laboratorijoje susibūrė keturios skirtingo amžiaus grupės. Laboratorija įrengta iš Eivano asmeninių lėšų. Anot Eivano, jeigu Lietuvoje užaugs karta vaikų, kurie bus apsiginklavę šiuolaikinių technologijų žiniomis, tai jie sugebės konkuruoti pasaulio ekonomikos rinkoje. Eivanas siekia, kad  Šilutė taptų robotikos centru Lietuvoje.
vaidas-nagreckis-78695579

Vaidas Nagreckis | Agrokonta | Raseiniai

Keturiolika metų praleidęs Danijoje ir sukaupęs daržovių auginimo patirties Vaidas Nagreckis 2013 m. grįžo į Žemaitiją, įkūrė ūkį ir pradėjo auginti salotas. Jo UAB Agrokonta sėkmingai augina salotines daržoves atvirame grunte 190 ha plote. Sezono metu įmonėje dirba iki 60 žmonių. Įdiegti pažangūs pasėlių laistymo, auginimo, derliaus nuėmimo, prekinio paruošimo technologiniai sprendimai, produkcija parduodama didiesiems prekybos tinklams. 2014 m. apdovanotas Raseinių rajono savivaldybės nominacija – „Auksinė lūšis“ „Už ženklius pasiekimus kaimo plėtros srityje“, yra kaimo bendruomenės renginių rėmėjas.
photo_for_homepage_1_68050263

Karolina Masiulytė-Paliulienė | Panevėžys

Karolina Masiulytė-Paliulienė – Prancūzijoje gimusi garsiojo knygnešio ir pirmojo lietuviško knygyno Panevėžyje įkūrėjo Juozo Masiulio vaikaitė, pagal profesiją – aktorė. Ji baigė aktorystės mokslus Prancūzijoje, per ilgą karjerą vaidino teatro trupėse, televizijoje, TV humoro programose. Nuo 1968 m. – O. Milašiaus draugijos narė. 1990–1994 m. Prancūzijos LB valdybos pirmininkė. Nuo 1993 m. gyvena Panevėžyje, dirba šeimai sugrąžintame XX a. pradžioje įsteigtame senelio J. Masiulio istoriniame knygyne Panevėžyje. Savo kultūrine ir šviečiamąja veikla ji garsina Lietuvą prancūzams, o Prancūziją lietuviams. 2017 m. liepą apdovanota aukščiausiu Prancūzijos apdovanojimu – Prancūzijos garbės legiono ordinu.
AqtAmyKs

Aurimas Sabulis | Intus Windows | Šiauliai

„Intus Windows“ 2008 m. JAV įsteigė išeiviai iš Lietuvos, pastebėję kokybiškų langų poreikį didžiuosiuose JAV miestuose. Bendrovės gaminiai naudojami stambiuose komerciniuose statybos projektuose JAV: butuose, mokyklose ir kituose statiniuose. Išsiplėtus pirkėjų tinklui, kilo poreikis statytis nuosavą gamyklą ir patiems gaminti energiją taupančius polimerinius langus ir duris. Tuomet LR Ambasadoje JAV dirbęs Simonas Šatūnas pasiūlė steigėjams pasvarstyti Lietuvą. Pagal susitarimą su Šiaulių LEZu šiais metais pradedamos gamybinio įmonės padalinio statybos. Planuojama atidaryti 50.000 kv. m. ploto gamybos centrą, įdarbinti iki 600 darbuotojų, apie 90 % gamybai reikalingų prekių ir paslaugų pirkti iš Lietuvos tiekėjų, o pagamintą produkciją eksportuoti į JAV. Jau dabar „Intus Windows“ Šiauliuose dirba 39 darbuotojai, įmonė yra sudariusi sutartį su Šiaulių Universitetu aukštos kvalifikacijos darbuotojams augintis.

PASAULIO LIETUVIAI - LIETUVOS VARDO GARSINTOJAI

Alexandra

Aleksandra Kingo | Jungtinė Karalystė

JK gyvenanti lietuvė fotografė ir režisierė Aleksandra Kingo išgarsėjo išskirtinės stilistikos darbais. Ryškios spalvos, žaismingos, net keistos scenos sudomino reklamos agentūras ir įvairaus profilio kompanijas tiek Europoje, tiek JAV. Tarp Aleksandros klientų tokie vardai kaip „Virgin Atlantic“, „Kenzo“, „Nespresso“, „Honda“ ir kiti.

 

JLVJ

Jokūbas Laukaitis ir Vytautas Jašauskas | Pasaulis

Pastaruosius penkerius metus Jokūbo namai – visas pasaulis. Iškart po mokyklos pradėjęs keliauti jaunuolis savo potyriais dalijasi YouTube kanale, kuris šiuo metu jau turi daugiau nei 300 000 prenumeratorių. Lietuvos atkurtos nepriklausomybės šimtmečiui jis kartu su kolega Vytautu Jašausku sukūrė įspūdingą vaizdo klipą, per dešimtį minučių atskleidžiantį gražiausius Lietuvos kampus ir įdomiausias ypatybes.
jonas-kazlauskas-72192516

Jonas Kazlauskas | Kinija

Ilgametis Lietuvos krepšinio rinktinės treneris per savo karjerą atnešė gausybę pergalių Lietuvai ir pelnė daugybę apdovanojimų. Tačiau trenerio pergalės neapsiriboja Lietuvos komandomis –  pastaruosius kelerius metus jis mūsų šalį garsina vadovaudamas Kinijos krepšinio klubui „Southern Tigers“. „Globalios Lietuvos apdovanojimui“ Joną Kazlauską nominavo Lietuvos Respublikos Ambasadorė Kinijoje Ina Marčiulionytė.
fullsizeoutput_13c9

Lina Lapelytė | Jungtinė Karalystė

Tarp Lietuvos ir Londono gyvenančios kompozitorės ir menininkės Linos Lapelytės kūryba sunkiai telpa į tradicinius rėmus. Jos darbai buvo eksponuojami DRAF, Serpentine Galleries ir Queen Elizabeth galerijose Londone, Macba galerijoje Barselonoje. Pastaraisiais metais garsius meno festivalius stebina kartu su Rugile Barzdžiukaite ir Vaiva Grainyte sukurta opera „HAVE A GOOD DAY!“, kurioje pasirodo dešimt kasininkių, o joms akomponuoja prekybos centro garsai ir apsauginio skambinamas pianinas . Visos trys taip pat atstovaus Lietuvai Venecijos Bianalėje su nauju muzikiniu vaidybiniu spektakliu „Sun and Sea“.
marius markevičius

Marius Markevičius | JAV

Su krepšiniu susijęs ir kitas nominantas – JAV gimęs lietuvis režisierius 2012-aisiais pastatė daug dėmesio sulaukusį dokumentinį filmą apie 1992-ųjų Lietuvos krepšinio komandą „Kita svajonių komanda“. O šiais metais kino ekranus po ilgo kūrybinio darbo pasiekė jo filmas „Tarp pilkų debesų“, pastatytas pagal taip pat JAV lietuvės rašytojos, GLL apdovanojimų laureatės Rūtos Šepetys romaną.
tyla

Mirga Gražinytė Tyla | Jungtinė Karalystė

Pasaulinę šlovę pelniusi dirigentė šiais metais sulaukė ypatingo dėmesio. Birmingamo miesto simfoninio orkestro vadovė surengė turą po Europą bei JAV ir debiutavo net su keliais nacionaliniais ir akademiniais orkestrais Paryžiuje, Berlyne, Romoje, Torine, Filadelfijoje, Niujorke. Įtakingas leidinys „Politico“ praėjusių metų pabaigoje Mirgą Gražinytę-Tylą išrinko kaip užsienio talentą ir įtraukė į Europą 2018-aisiais formuojančių žmonių sąrašą.
rose

Rose Namajūnas | JAV

Amerikos lietuvė laisvoji imtynininkė pasaulinio dėmesio sau ir Lietuvai sulaukė po eilės įspūdingų kovų „Ultimate Fighting Championship“ turnyruose, kurių kulminacija tapo pergalė praėjusių metų pabaigoje dėl čempiono titulo mažiausioje svorio kategorijoje prieš ilgametę šių kovų favoritę. Iš Milvokio kilusi Rose pradėjo treniruotis vos penkerių, o varžybose rungiasi nuo 18-os.
vu

„Vilnius-Lithuania iGEM“ | Lietuva

Tarp šių metų nominantų ne tik išskirtinės asmenybės, bet ir Vilniaus Universiteto studentų komanda „Vilnius IGEM“, praėjusių metų pabaigoje laimėjusi prestižiniame pasauliniame sintetinės biologijos konkurse „iGEM“. Vos trečią kartą dalyvaudami, VU studentai aplenkė daugiau nei 300 stipriausių universitetų komandų pasaulyje. Lietuvos komanda sukūrė lanksčią skirtingų plazmidžių grupių kopijų kiekio valdymo sistemą, pavadintą „SynORI“.