Už į Lietuvą pritrauktas investicijas

einaras gravrok

Einaras Gravrockas, Cujo Baltic, JAV ir Lietuva

Iš Kauno kilęs, šiuo metu Los Andžele gyvenantis „Cujo“ įkūrėjas lietuvis Einaras Gravrockas kartu su Lietuvos IT talentais kuria dar vieną sėkmės istoriją – išmaniąją užkardą kurianti ir gaminanti kompanija Kaune atidarė pirmąjį padalinį už JAV ribų. „Cujo“ yra patekęs į 20 perspektyviausių „TechCrunch“ į startuolių sąrašą. Iki metų pabaigos įmonėje dirbs beveik 100 vietinių ir grįžtančių talentų.
Tomas Strazdauskas

Tomas Strazdauskas, CSD Engineers, Lietuva

Šveicarijos kapitalo bendrovės filialas „CSD Inžinieriai“ tapo integruotu projektavimo paslaugų centru, teikiančiu visas inžinerinio projektavimo paslaugas Lietuvos ir užsienio rinkoms. Tomas Strazdauskas buvo tas žmogus, kurio užsienyje įgytos žinios padėjo pagrindą jau dešimtmetį sėkmingai šalyje veikiančios bendrovės augimui ir plėtrai Lietuvoje.
Tadas-Vizgirda

Tadas Vizgirda, Harbortouch, Lietuva

Tadas Vizgirda gimė ir užaugo JAV, tačiau gyventi ir kurti nusprendė tėvų gimtinėje – Lietuvoje. 2014 m. įtikino „Revel Systems“ vadovus investuoti Lietuvoje, o šiemet jo pastangomis JAV rinkos lyderė kompanija „Harbortouch“, kurianti inovatyvius atsiskaitymo sprendimus prekybos vietose, taip pat kuriasi Lietuvoje – Vilniuje atidarytas pirmasis kompanijos padalinys už JAV ribų.

Už Lietuvoje gimusių idėjų sklaidą pasaulyje

Vytenis-buzas

Vytenis Buzas, NanoAvionics, Lietuva

NanoAvionics“ – mažųjų palydovų kūrimo platforma, 2017 m. birželį paleidusi į kosmoso erdves jau antrąjį projektą  „LituanicaSAT-2“. Tai išskirtinis projektas, nes jame panaudota 95 proc. lietuviškų žinių ir medžiagų. Palydovo kūrėjams svarbiausia, kad kosmoso atradimai taptų  verslu ir kiekvienoje misijoje būtų išbandytos vis kitos funkcijos ir produktai, kurie galėtų sudominti potencialius klientus.
D. Dvilinskas copy

Daumantas Dvilinskas, TransferGo, JK ir Lietuva

TransferGo“ prasidėjo ieškant pigesnių ir greitesnių alternatyvų brangiems banko pavedimams. Dabar tai vienas didžiausių Lietuvos startuolių prieš keletą mėnesių atšventęs 5 metų gimtadienį ir iki šiol yra pritraukęs 13 mln. JAV dolerių investicijų iš „Practica Capital”, „Vostok Emerging Finance”, kelių privačių investuotojų ir Švedijos rizikos kapitalo fondų. D. Dvilinskas šiemet išrinktas į Forbes jaunųjų finansų srities verslininkų 30-tuką (Forbes 30 under 30 in Finance in Europe).
simonaą

Simona Andrijauskaitė, Interactio, Lietuva

Startuolis „Interactio“ siūlo sinchroninio vertimo programėlę ir vertimo į norimą kalbą klausytis išmaniaisiais įrenginiais. 2016 m. programėlė tapo JT rengiamo WSA konkurso laimėtoja, pakliuvo tarp geriausių Europos inovacijų ir pradėjo bendradarbiauti su TEDx. Interactio taip pat pateko tarp top 10 inovacijų ibtm world konkurse, inicijuotame Reed Exhibitions ir šiuo metu sėkmingai plečiasi JAV ir Europoje.

Už į Lietuvą atvestas mokslines inovacijas

AR-171019565

Martynas Audronis, Nova Fabrica, JK ir Lietuva

Mokslų daktaro laipsnį apsigynęs Šefildo universitete, po 11 metų dr. Martynas Audronis grįžo į Lietuvą ir gimtojoje Ignalinoje įkūrė aukštųjų technologijų įmonę „Nova Fabrica“, kuri yra viena iš nedaugelio kompanijų pasaulyje, kuriančių pažangias specializuotas technologinių procesų stebėjimo ir valdymo sistemas. Įmonė turi atstovybes ES šalyse, Kinijoje, Pietų Korėjoje, Taivane.
saulius grazulis 1

Saulius Gražulis, VU, Vokietija ir Lietuva

Prof. Saulius Gražulis dirbo pas Nobelio premijos laureatą prof. Robertą Huberį Miunchene. Po disertacijos gynimo Vokietijoje grįžo į Biotechnologijos institutą Vilniuje, kuriame vykdo tyrimus, susijusius su baltymų kristalografija. Mokslininkas ėmėsi plėtoti atvirą duomenų bazę, kuri šiandien tapo bene didžiausiu pasaulyje atviru cheminės kristalografijos resursu, joje sukaupta per 350 tūkst. įrašų.
mazutis Linas

Linas Mažutis, VU, JAV ir Lietuva

Po studijų Strasbūro ir Harvardo universitetuose VU absolventas dr. Linas Mažutis 2011 metais grįžo į Lietuvą ir įkūrė pažangią Mikroskysčių laboratoriją, į kurią plėtoti tyrimus grįžta jauni mokslininkai iš prestižinių užsienio universitetų. Dr. L. Mažutis naujojoje laboratorijoje plėtoja mikroskysčių technologija pa­grįs­tus uni­kalius tyrimus. Be to, Linas su kolegomis įkūrė biotechnologijų startuolį „Droplet Genomics“.

Už tarptautinę patirtį Lietuvos verslui

fullsizeoutput_1060

Ina Bartkus, Public School NYC, JAV

Ina Bartkus – mados pramonės ir tekstilės profesionalė. Prieš pradėdadama dalintis patirtimi su jaunimu JAV kolegijose ir universitetuose bei su Lietuvos patyrusiais tekstilininkais, ji dirbo su mados kūrėju Alberto Makali ir mados namais ,,Rag & Bone“. Jos pastangomis šie vardai tapo žinomi pasauliui. Ina pataria daugybei jaunų ir įsitvirtinusių Lietuvos mados kūrėjų, padėdama pažinti JAV rinką.
zvika

Zvika Kezurer, Israel Lithuania Technology Hub, Izraelis

Zvika Kezurer – litvakas, aktyviai palaikantis ryšius su Lietuva Izraelio ir Lietuvos technologijų habo projektais, jis vadovauja šios šalių verslo ir mokslo bendradarbiavimui  sukurtos asociacijos valdybai. Pastaraisiais metais jo dėka įsibėgėjo Lietuvos IT klasterio projektas. Prieš tai jis ilgus metus dirbo Amdocs Viceprezidentu ryšiams su parneriais,  jo paties iniciatyva buvo sukurta visa įmonės partnerių ekosistema.
Ruta Laukien

Rūta Laukien, Liquid Art House, JAV

Rūta Laukien – daugelį metų JAV gyvenanti lietuvė, karjeros aukštumų pasiekusi investicinės bankininkystės srityje Volstryte, o vėliau įkūrusi vieną garsiausių restoranų Bostone ,,Liquid Art House“. Jame Lietuvos vardą garsina menininkų ir dizainerių parodos. Ji – Investicijų ambasadorė ,,Investuok Lietuvoje“ ir GLL projekte, aktyviai besidalinanti vertingomis pažintimis ir kurianti progas Lietuvai prisistatyti tarptautinėse parodose.

Globaliam Lietuvos draugui

Gunnvald

Gunnvald Laukhammer, Lido Marine, Norvegija ir Lietuva

Gunnvald Laukhammer – tikras Lietuvos draugas ir norvegų, gyvenančių Klaipėdoje subūrėjas. 2002 – aisiais jis įkūrė pirmąją įmonę Lietuvoje – UAB ,,Lauremija“. Šiuo metu jis yra įkūręs ir UAB Lido Marinekurioje įdarbino beveik 100 lietuvių. Jis taip pat rūpinasi neturtingaisiais Klaipėdoje, rengia reguliarias lėšų telkimo akcijas pažeidžiamiausių labui. 
placeholder

Peter Rieder, Menotyrininkas, Austrija

Peter Rieder – ilgamečių mainų koordinatorius, kurio veiklos dėka Zalcburge, Austrijoje, pristatoma šiuolaikinė Lietuvos tapyba, grafika, fotografija ir tekstilė. Jis labai glaudžiai draugauja su menininkais Lietuvoje, konsultuoja ir padeda rengti parodas. Ypač vertingi  P. Rieder rengiami seminarai apie dalyvavimą tarptautiniuose projektuose bei meno vadybą. Jis taip pat ne kartą tarpininkavo, kad lietuvių vizualaus meno atstovai būtų kviečiami tarptautiniams projektams Italijoje ir Šveicarijoje.
Gregory Young

Gregory Young, Build Stuff, JK ir Lietuva

Gregory Young, kartu su savo žmona organizuoja didžiausią Lietuvoje programinės įrangos kūrimo konferenciją Lietuvoje „BUILD STUFF“. Ši konferencija suburia programuotojus, komandų vadovus bei programinės įrangos kūrėjus į vieną vietą, kur jie gali dalintis patirtimi bei mokytis vieni iš kitų.

Ypatingas įvertinimas

Chicago rotary

Čikagos lietuvių Rotary klubas, JAV

Rotary Club of Chicagoland Lithuanians įkurtas dar 2007 m. Jis buria lietuvių verslininkus ir telkia lėšas projektams Lietuvoje: insulino pompoms cukriniu diabetu sergantiems Lietuvos vaikams, motinos pieno bankui Kauno klinikose, Vėžiu sergančių vaikų reabilitacijos centrui prie Vilniaus Santaros ligoninės.  

Už tarptautinę patirtį Lietuvos regionams

Egidijus Blazauskas

Egidijus Blažauskas, Scandi House, Alytus

Pasisėmęs patirties Skandinavijos šalyse, Egidijus Blažauskas grįžo gyventi į Lietuvą ir panaudojęs užsienyje sukauptą patirtį sukūrė namų statybos bendrovę UAB „Scandi house“ ir sukūrė daugiau negu 50 darbo vietų. Egidijus ne tik įkūrė skydinių karkasinių namų statybos bei elektros sistemų įmones, bet ir kartu su žmona šeimininkauja „Dvarčėnų dvaro“ sodyboje.
.
Jonas Dragunas

Jonas Dragūnas, Skautų slėnis, Ukmergės r.

Skautų slėnis – sena Jono Dragūno svajonė, kuriai įgyvendinti jis taupė dirbdamas JAV. Tai pirmasis Lietuvoje skautų neformalaus ugdymo centras gamtoje, tapęs Lietuvos jūros skautų susibūrimų vieta. 
Dovydas Kaminskas

Dovydas Kaminskas, Tauragės r. savivaldybė, Tauragė

Dovydas po studijų ir darbo patirties Kopenhagoje grįžo į gimtąją Tauragę, pakviestas į naujai išrinkto mero komandą. Jo pastangomis  Tauragė tapo pirmuoju Lietuvos globaliuoju regionu su specialia platforma, kurioje registruojami po pasaulį pasklidę tauragiškiai. Be to, Tauragė jungiasi prie įvairių miestų tinklų, pvz.: UBC – United Baltic Cities ir jų projektų, bendradarbiauja su kitų Europos miestų savivaldybėmis, dalindamasi idėjomis ir siekdami investicijų miestui. 
Arminas Katilius, mediniai aksesuarai.

Arminas Katilius, Son&Father, Utena

Uteniškis Arminas Katilius, po verslo vadybos studijų Utenos kolegijoje pasiblaškęs po pasaulį, grįžo į gimtinę. Patirtis Anglijos ir Norvegijos medžio apdirbimo įmonėse parodė, kad labiausiai jis norėtų grįžti į Lietuvą, čia gyventi ir dirbti sau. Šį pavasarį jis įregistravo savo verslą – sukūrė prekinį ženklą ir interneto parduotuvę  „Son&Father“ , kurioje prekiauja iš medžio pagamintais aksesuarais.
Paulius Zemaitis

Paulius Žemaitis, Arpolis, Alytus

UAB „Arpolis“ vadovas Paulius Žemaitis verslą sukūrė būdamas 21 metų. Įmonės veikla – nestandartinių virtuvės baldų gamyba, joje dirba 40 žmonių. Įmonės darbuotojai skatinami laisvai reikšti savo mintis ir siūlymus. Įmonės vadovas 2 metus praleido JAV, o šiuo metu įmonės gaminama produkcija pasiekia net Australijos rinką.

Už tarptautinę patirtį nacionaliniams pokyčiams

Marius Jurgilas

Marius Jurgilas, Lietuvos bankas, JAV ir Lietuva

Besimokydamas Konektikuto universitete JAV drauge su ekonomikos mokslus įvairiuose pasaulio universitetuose studijuojančiais bendraminčiais Marius Jurgilas pradėjo ir 8 metus tęsia kasmetinių ekonomikos mokslų konferencijų Annual Conference of Researchers in Economics tradiciją. Dirbdamas Lietuvos banke kviečia į komandą žinomus lietuvius ir užsienio tyrėjus, skatindamas mokslinių tyrimų pripažinimą priimant strateginės svarbos sprendimus Lietuvos finansų sektoriui. Be to, jis aktyviai dalyvauja sudarant mokymo programas anglų kalba VU ekonomikos fakultetui.
karolis leonavicius

Karolis Leonavičius, Vita Scientia, JK ir Lietuva

2013 m. Karolis pasiūlė surengti gyvybės mokslų konferenciją Vita Scientia, jos sėkmė nustebino pačius organizatorius – Karolį (Oxford), Ingą Songailaitę (VU) ir Pijų Brazauską (Oxford). Nuo tada Karolis kuria konferencijos elektroninį veidą – tinklalapį su dalyvių registracija, dalyvių tinklo žemėlapį ir žemėlapio tinklapį, kurio idėja gimė per pirmąjį renginį, vakaro diskusijų metu.
A Masiulionis

Audrius Masiulionis, LR Ambasada, Norvegija ir Lietuva

Audrius rodo pavyzdį visiems LR ekonomikos etašė, aktyviai telkdamas lietuvių profesionalus visur, kur bedirbtų. Jo pastangomis 2015 m. susibūrė ir formaliai įsikūrė Stokholmo profesionalai su aiškiai užsibrėžtomis veiklos sritimis ir bendradarbiavimo su Lietuva gairėmis. 2017 m. pavasarį, vos nuvykęs į Norvegiją, sutelkė Osle karjeros aukštumų pasiekusius jaunus žmones ir paskatino įkurti Oslo profesionalų klubą. Jo dėka labai ryškėja nauja lietuvių užsienyje telkimosi kryptis, palaikomas ryšys su pačia dinamiškiausia Lietuvos diasporos dalimi.

Už Lietuvos vardo garsinimą

tadao-cern-portrait-1

Tadas Černiauskas, Lietuva

Iš architektūros pasukęs į fotografiją ir tarptautiniu mastu išgarsėjęs tokiais projektais kaip „Blow Job“, „Revealing The Truth“, „Comfort Zone“, Tadas Černiauskas (TadaoCern) nesustoja ir suka į šiuolaikinio meno sferą – tapybą ir menines instaliacijas. Naujausi jo darbai – „Black Balloons“, „Chromatic Aberrations“, „Adobe Acrobat“ – eksponuojami tarptautinėse meno parodose.

 

valentina-dagiene-2

Valentina Dagienė, Lietuva

Vilniaus universiteto profesorė, 2016 m. Europos skaitmeninio pasaulio moters vardo laureatė Valentina Dagienė yra programavimo ir kompiuterių mokslo pradininkė Lietuvoje. Mūsų šalyje 2004 m. profesorės inicijuotas informatikos ir informatinio mąstymo konkursas „Bebras“ išpopuliarėjo pasaulyje – ši tarptautinė iniciatyva 2015 m. pritraukė virš milijono moksleivių iš daugiau kaip 40 pasaulio šalių.
gediminas_grinius-400x400

Gediminas Grinius, Lietuva

Gediminas yra tarnavęs Irake, o bėgioti pradėjo norėdamas padėti sau susitvarkyti su potrauminiu stresu. Ultramaratonininko aistra – kalnai ir bekelės, atvedusi jį į pasaulines aukštumas. 2013 m. pasiekęs trasos rekordą „Baltijos 100 km taurės“ varžybose, 2014 m. jis jau buvo trečioje, 2015 m. antroje, o susumavus 2016 m. rezultatus – pirmoje vietoje tarp geriausiųjų pasaulio „ultra trail“ atletų.
tomas-laurinavicius1

Tomas Laurinavičius, Tailandas

„Skaitmeninis klajoklis“ Tomas Laurinavičius dirba keliaudamas aplink pasaulį, bendradarbiauja su garsiais pasaulyje portalais, tokiais kaip „Forbes“, „Fast Company“, „Business“, savo įkurtoje virtualioje platformoje „Despreneur Academy“ moko dizaino ir verslo kūrimo, yra el. knygos apie mobilųjį dizainą „Mobile Design Book“ bendraautorius ir turi misiją – įkvėpti milijoną žmonių pakeisti savo gyvenimo būdą.
miseikyte

Lineta Mišeikytė, Lietuva

Lineta yra prodiuserinės įmonės „Baltic Film Services“ bendrasavininkė. Kino kūrimo industrijoje ji yra nuo pačių pirmų Holivudo bandymų, kurie pasiekė Lietuvą dar 1990 metais su projektais „Naujieji Robino Hudo nuotykiai, „Atila ir kitais. Užburta kino magijos, Lineta išbandė visus filmavimo aikštelės darbus ir sukaupė didžiulę praktinę patirtį. Per 20 aktyvaus darbo metų jos pastangomis nufilmuota daugiau negu 50 tarptautinių ir vietinių projektų. Supratusi užsienio projektų naudą valstybės ekonomikai subūrė entuziastų grupę ir intensyviomis derybomis su valdžios atstovais pasiekė, kad Lietuva būtų įrašyta į mokestines lengvatas siūlančių valstybių sąrašą. Taip Lietuva tampa vis labiau žinoma kaip patogi ir verslui patraukli filmavimo aikštelė.
ar-160429674-jpgexactw1500alignvtopimageversionhorizontaluslastupdate1034

Arminas Ragauskas, Lietuva

Profesorius Arminas Ragauskas – mokslininkas, išradėjas, inovatorius, užregistravęs daugiau kaip 100 išradimų skirtingose pasaulio šalyse, šiemet nominuotas Europos metų išradėjo titului už neinvazinį galvospūdžio matuoklį. Kartu su bendraminčiais mokslininko sukurtas išradimas leidžia greitai ir saugiai pastebėti padidėjusį galvospūdį neatliekant chiruginio pjūvio. Naudojant Lietuvoje sukurtą unikalią aparatūrą pasaulyje atliekami sveikų žmonių, astronautų ir neurologinių pacientų galvospūdžio tyrimai.
egle%cc%87-simkeviciute%cc%87-kulvelis

Eglė Šimkevičiūtė-Kulvelis, Naujoji Zelandija

Teatro režisierė Eglė Šimkevičiūtė-Kulvelis nuo 2011 m. gyvena egzotiškose pasaulio šalyse, kur kuria lietuvių autorių pjesėmis paremtus spektaklius, siekdama garsinti Lietuvą ir talentingus savo šalies dramaturgus, teatrą, kultūrą. Per penkerius metus, kuriuos praleido Vietname, Tailande ir Naujojoje Zelandijoje, ji pastatė S. Parulskio „Nesibaigianti vienatvė dviem“ ir M. Ivaškevičiaus „Artimas Miestas“ pjeses.

siksnys1

Virginijus Šikšnys, Lietuva

Profesorius Virginijus Šikšnys yra pirmasis Lietuvos mokslininkas, apdovanotas prestižine „Warren Alpert“ fondo premija (JAV) už reikšmingą indėlį į bakterijų CRISPR antivirusinės apsaugos sistemos pažinimą. Jo vadovaujama komanda buvo viena pirmųjų tyrėjų grupių pasaulyje, atradusių, kad Cas9 baltymas gali būti panaudojamas tiksliam DNR redagavimui, taip atveriant galimybes genetinių ligų gydymui.
daumantas-vinkevicius

Daumantas Vinkevičius, Lietuva

Daumantas, „Lithuania HQ“ įkūrėjas ir direktorius, savo pomėgį pavertė verslu. „Lithuania HQ“ yra elektroninės muzikos populiarinimo kanalas, kuriame didžiąją dalį sudaro lietuvių kūrėjų darbai. „Lithuania HQ“ savo veiklą vykdo daugiausiai „YouTube“ platformoje. Šis muzikos kanalas turi daugiau kaip 400 tūkst. sekėjų visame pasaulyje ir daugiau nei 100 mln. peržiūrų.
giedre-zickyte-2

Giedrė Žickytė, Lietuva

Giedrė yra viena žymiausių Lietuvos dokumentinio kino režisierių ir prodiuserių, tarptautinių festivalių prizininkė. Naujausias jos kūrinys – bendras Lietuvos ir Čilės kūrėjų filmas „Aš čia tik svečias“ – apdovanotas tarptautiniame dokumentinių filmų festivalyje „Sheffield Doc/Fest“ (D. Britanija), taip pat pelnė pagrindinius prizus „Prix EFA Krakow 2016“ (Lenkija), „Visions du Réel“ (Šveicarija) ir kt., buvo nominuotas Europos „Oskarais“ vadinamiems 2017-ųjų Europos kino akademijos apdovanojimams.