Už į Lietuvą pritrauktas investicijas

einaras gravrok

Einaras Gravrockas, Cujo Baltic, JAV ir Lietuva

Iš Kauno kilęs, šiuo metu Los Andžele gyvenantis „Cujo“ įkūrėjas lietuvis Einaras Gravrockas kartu su Lietuvos IT talentais kuria dar vieną sėkmės istoriją – išmaniąją užkardą kurianti ir gaminanti kompanija Kaune atidarė pirmąjį padalinį už JAV ribų. „Cujo“ yra patekęs į 20 perspektyviausių „TechCrunch“ į startuolių sąrašą. Iki metų pabaigos įmonėje dirbs beveik 100 vietinių ir grįžtančių talentų.
Tomas Strazdauskas

Tomas Strazdauskas, CSD Engineers, Lietuva

Šveicarijos kapitalo bendrovės filialas „CSD Inžinieriai“ tapo integruotu projektavimo paslaugų centru, teikiančiu visas inžinerinio projektavimo paslaugas Lietuvos ir užsienio rinkoms. Tomas Strazdauskas buvo tas žmogus, kurio užsienyje įgytos žinios padėjo pagrindą jau dešimtmetį sėkmingai šalyje veikiančios bendrovės augimui ir plėtrai Lietuvoje.
Tadas-Vizgirda

Tadas Vizgirda, Harbortouch, Lietuva

Tadas Vizgirda gimė ir užaugo JAV, tačiau gyventi ir kurti nusprendė tėvų gimtinėje – Lietuvoje. 2014 m. įtikino „Revel Systems“ vadovus investuoti Lietuvoje, o šiemet jo pastangomis JAV rinkos lyderė kompanija „Harbortouch“, kurianti inovatyvius atsiskaitymo sprendimus prekybos vietose, taip pat kuriasi Lietuvoje – Vilniuje atidarytas pirmasis kompanijos padalinys už JAV ribų.

Už Lietuvoje gimusių idėjų sklaidą pasaulyje

Vytenis-buzas

Vytenis Buzas, NanoAvionics, Lietuva

NanoAvionics“ – mažųjų palydovų kūrimo platforma, 2017 m. birželį paleidusi į kosmoso erdves jau antrąjį projektą  „LituanicaSAT-2“. Tai išskirtinis projektas, nes jame panaudota 95 proc. lietuviškų žinių ir medžiagų. Palydovo kūrėjams svarbiausia, kad kosmoso atradimai taptų  verslu ir kiekvienoje misijoje būtų išbandytos vis kitos funkcijos ir produktai, kurie galėtų sudominti potencialius klientus.
D. Dvilinskas copy

Daumantas Dvilinskas, TransferGo, JK ir Lietuva

TransferGo“ prasidėjo ieškant pigesnių ir greitesnių alternatyvų brangiems banko pavedimams. Dabar tai vienas didžiausių Lietuvos startuolių prieš keletą mėnesių atšventęs 5 metų gimtadienį ir iki šiol yra pritraukęs 13 mln. JAV dolerių investicijų iš „Practica Capital”, „Vostok Emerging Finance”, kelių privačių investuotojų ir Švedijos rizikos kapitalo fondų. D. Dvilinskas šiemet išrinktas į Forbes jaunųjų finansų srities verslininkų 30-tuką (Forbes 30 under 30 in Finance in Europe).
simonaą

Simona Andrijauskaitė, Interactio, Lietuva

Startuolis „Interactio“ siūlo sinchroninio vertimo programėlę ir vertimo į norimą kalbą klausytis išmaniaisiais įrenginiais. 2016 m. programėlė tapo JT rengiamo WSA konkurso laimėtoja, pakliuvo tarp geriausių Europos inovacijų ir pradėjo bendradarbiauti su TEDx. Interactio taip pat pateko tarp top 10 inovacijų ibtm world konkurse, inicijuotame Reed Exhibitions ir šiuo metu sėkmingai plečiasi JAV ir Europoje.

Už į Lietuvą atvestas mokslines inovacijas

AR-171019565

Martynas Audronis, Nova Fabrica, JK ir Lietuva

Mokslų daktaro laipsnį apsigynęs Šefildo universitete, po 11 metų dr. Martynas Audronis grįžo į Lietuvą ir gimtojoje Ignalinoje įkūrė aukštųjų technologijų įmonę „Nova Fabrica“, kuri yra viena iš nedaugelio kompanijų pasaulyje, kuriančių pažangias specializuotas technologinių procesų stebėjimo ir valdymo sistemas. Įmonė turi atstovybes ES šalyse, Kinijoje, Pietų Korėjoje, Taivane.
saulius grazulis 1

Saulius Gražulis, VU, Vokietija ir Lietuva

Prof. Saulius Gražulis dirbo pas Nobelio premijos laureatą prof. Robertą Huberį Miunchene. Po disertacijos gynimo Vokietijoje grįžo į Biotechnologijos institutą Vilniuje, kuriame vykdo tyrimus, susijusius su baltymų kristalografija. Mokslininkas ėmėsi plėtoti atvirą duomenų bazę, kuri šiandien tapo bene didžiausiu pasaulyje atviru cheminės kristalografijos resursu, joje sukaupta per 350 tūkst. įrašų.
mazutis Linas

Linas Mažutis, VU, JAV ir Lietuva

Po studijų Strasbūro ir Harvardo universitetuose VU absolventas dr. Linas Mažutis 2011 metais grįžo į Lietuvą ir įkūrė pažangią Mikroskysčių laboratoriją, į kurią plėtoti tyrimus grįžta jauni mokslininkai iš prestižinių užsienio universitetų. Dr. L. Mažutis naujojoje laboratorijoje plėtoja mikroskysčių technologija pa­grįs­tus uni­kalius tyrimus. Be to, Linas su kolegomis įkūrė biotechnologijų startuolį „Droplet Genomics“.

Už tarptautinę patirtį Lietuvos verslui

fullsizeoutput_1060

Ina Bartkus, Public School NYC, JAV

Ina Bartkus – mados pramonės ir tekstilės profesionalė. Prieš pradėdadama dalintis patirtimi su jaunimu JAV kolegijose ir universitetuose bei su Lietuvos patyrusiais tekstilininkais, ji dirbo su mados kūrėju Alberto Makali ir mados namais ,,Rag & Bone“. Jos pastangomis šie vardai tapo žinomi pasauliui. Ina pataria daugybei jaunų ir įsitvirtinusių Lietuvos mados kūrėjų, padėdama pažinti JAV rinką.
zvika

Zvika Kezurer, Israel Lithuania Technology Hub, Izraelis

Zvika Kezurer – litvakas, aktyviai palaikantis ryšius su Lietuva Izraelio ir Lietuvos technologijų habo projektais, jis vadovauja šios šalių verslo ir mokslo bendradarbiavimui  sukurtos asociacijos valdybai. Pastaraisiais metais jo dėka įsibėgėjo Lietuvos IT klasterio projektas. Prieš tai jis ilgus metus dirbo Amdocs Viceprezidentu ryšiams su parneriais,  jo paties iniciatyva buvo sukurta visa įmonės partnerių ekosistema.
Ruta Laukien

Rūta Laukien, Liquid Art House, JAV

Rūta Laukien – daugelį metų JAV gyvenanti lietuvė, karjeros aukštumų pasiekusi investicinės bankininkystės srityje Volstryte, o vėliau įkūrusi vieną garsiausių restoranų Bostone ,,Liquid Art House“. Jame Lietuvos vardą garsina menininkų ir dizainerių parodos. Ji – Investicijų ambasadorė ,,Investuok Lietuvoje“ ir GLL projekte, aktyviai besidalinanti vertingomis pažintimis ir kurianti progas Lietuvai prisistatyti tarptautinėse parodose.

Ypatingas įvertinimas

Chicago rotary

Čikagos lietuvių Rotary klubas, JAV

Rotary Club of Chicagoland Lithuanians įkurtas dar 2007 m. Jis buria lietuvių verslininkus ir telkia lėšas projektams Lietuvoje: insulino pompoms cukriniu diabetu sergantiems Lietuvos vaikams, motinos pieno bankui Kauno klinikose, Vėžiu sergančių vaikų reabilitacijos centrui prie Vilniaus Santaros ligoninės.  

Už tarptautinę patirtį Lietuvos regionams

GLA Egidijus

Egidijus Blažauskas, Scandi House, Alytus

Pasisėmęs patirties Skandinavijos šalyse, Egidijus Blažauskas grįžo gyventi į Lietuvą ir panaudojęs užsienyje sukauptą patirtį sukūrė namų statybos bendrovę UAB „Scandi house“ ir sukūrė daugiau negu 50 darbo vietų. Egidijus ne tik įkūrė skydinių karkasinių namų statybos bei elektros sistemų įmones, bet ir kartu su žmona šeimininkauja „Dvarčėnų dvaro“ sodyboje.
.
Jonas Dragunas

Jonas Dragūnas, Skautų slėnis, Ukmergės r.

Skautų slėnis – sena Jono Dragūno svajonė, kuriai įgyvendinti jis taupė dirbdamas JAV. Tai pirmasis Lietuvoje skautų neformalaus ugdymo centras gamtoje, tapęs Lietuvos jūros skautų susibūrimų vieta. 
Dovydas Kaminskas

Dovydas Kaminskas, Tauragės r. savivaldybė, Tauragė

Dovydas po studijų ir darbo patirties Kopenhagoje grįžo į gimtąją Tauragę, pakviestas į naujai išrinkto mero komandą. Jo pastangomis  Tauragė tapo pirmuoju Lietuvos globaliuoju regionu su specialia platforma, kurioje registruojami po pasaulį pasklidę tauragiškiai. Be to, Tauragė jungiasi prie įvairių miestų tinklų, pvz.: UBC – United Baltic Cities ir jų projektų, bendradarbiauja su kitų Europos miestų savivaldybėmis, dalindamasi idėjomis ir siekdami investicijų miestui. 
Arminas Katilius, mediniai aksesuarai.

Arminas Katilius, Son&Father, Utena

Uteniškis Arminas Katilius, po verslo vadybos studijų Utenos kolegijoje pasiblaškęs po pasaulį, grįžo į gimtinę. Patirtis Anglijos ir Norvegijos medžio apdirbimo įmonėse parodė, kad labiausiai jis norėtų grįžti į Lietuvą, čia gyventi ir dirbti sau. Šį pavasarį jis įregistravo savo verslą – sukūrė prekinį ženklą ir interneto parduotuvę  „Son&Father“ , kurioje prekiauja iš medžio pagamintais aksesuarais.
Paulius Zemaitis

Paulius Žemaitis, Arpolis, Alytus

UAB „Arpolis“ vadovas Paulius Žemaitis verslą sukūrė būdamas 21 metų. Įmonės veikla – nestandartinių virtuvės baldų gamyba, joje dirba 40 žmonių. Įmonės darbuotojai skatinami laisvai reikšti savo mintis ir siūlymus. Įmonės vadovas 2 metus praleido JAV, o šiuo metu įmonės gaminama produkcija pasiekia net Australijos rinką.

Už tarptautinę patirtį nacionaliniams pokyčiams

Marius Jurgilas

Marius Jurgilas, Lietuvos bankas, JAV ir Lietuva

Besimokydamas Konektikuto universitete JAV drauge su ekonomikos mokslus įvairiuose pasaulio universitetuose studijuojančiais bendraminčiais Marius Jurgilas pradėjo ir 8 metus tęsia kasmetinių ekonomikos mokslų konferencijų Annual Conference of Researchers in Economics tradiciją. Dirbdamas Lietuvos banke kviečia į komandą žinomus lietuvius ir užsienio tyrėjus, skatindamas mokslinių tyrimų pripažinimą priimant strateginės svarbos sprendimus Lietuvos finansų sektoriui. Be to, jis aktyviai dalyvauja sudarant mokymo programas anglų kalba VU ekonomikos fakultetui.
karolis leonavicius

Karolis Leonavičius, Vita Scientia, JK ir Lietuva

2013 m. Karolis pasiūlė surengti gyvybės mokslų konferenciją Vita Scientia, jos sėkmė nustebino pačius organizatorius – Karolį (Oxford), Ingą Songailaitę (VU) ir Pijų Brazauską (Oxford). Nuo tada Karolis kuria konferencijos elektroninį veidą – tinklalapį su dalyvių registracija, dalyvių tinklo žemėlapį ir žemėlapio tinklapį, kurio idėja gimė per pirmąjį renginį, vakaro diskusijų metu.
A Masiulionis

Audrius Masiulionis, LR Ambasada, Norvegija ir Lietuva

Audrius rodo pavyzdį visiems LR ekonomikos etašė, aktyviai telkdamas lietuvių profesionalus visur, kur bedirbtų. Jo pastangomis 2015 m. susibūrė ir formaliai įsikūrė Stokholmo profesionalai su aiškiai užsibrėžtomis veiklos sritimis ir bendradarbiavimo su Lietuva gairėmis. 2017 m. pavasarį, vos nuvykęs į Norvegiją, sutelkė Osle karjeros aukštumų pasiekusius jaunus žmones ir paskatino įkurti Oslo profesionalų klubą. Jo dėka labai ryškėja nauja lietuvių užsienyje telkimosi kryptis, palaikomas ryšys su pačia dinamiškiausia Lietuvos diasporos dalimi.

Už Lietuvos vardo garsinimą

Rima Gungor (1)

Rima Gungor, JAV

Režisierė-istorikė Rima Gungor – nepaprastai svarbaus istorinio archyvo apie taikų, tačiau itin ilgą ir sunkų Lietuvos kelią į Nepriklausomybę, pavirtusį filmu „Game Changer: Lithuania’s Non-Violent Revolution“, autorė. Kuriama dokumentika leido jai skleisti bei garsinti Lietuvos vardą Jungtinėse Amerikos Valstijose bei Kanadoje.

 

jurgis_laurynas

Jurgis Garmus ir Laurynas Kerpė, Lietuva

„JotJot“ savininkai J. Garmus ir L. Kerpė šių metų gegužę atsiėmė dizaino „Oskaru“ vadinamą „NYCxDESIGN 2017 Awards“ prizą už „Studio Heima“ architektų kūrinį „Mudu“. Apdovanojimus pristato jau daugiau nei 80 metų leidžiamas žurnalas „Interior Design“ ir išskirtinio dizaino paroda ICFF, o renginys sulaukė daugiau nei 700 dalyvių. Apdovanojimų ceremonija vyko Niujorko „Modernaus meno muziejuje“ (MoMA), viename didžiausių muziejų, skirtų moderniajam ir šiuolaikiniam menui, pasaulyje.
architektai_Petras Išora, Ona Lozuraitytė (1)

Petras Išora, Ona Lozuraitytė, Ivane Ksnelashvili ir Dominykas Daunys (KILD), Lietuva

Lietuvos architektų projektas parinktas Yangjaegogae tiltui, kuris drieksis virš 11 juostų greitkelio ir sujungs abipus jo esančius kalnų masyvus pietinėje Seulo dalyje. Vilniečiai Seulo konkurso komisijos simpatijas pelnė ir daugelį konkurentų nugalėjo pasiūlydami įspūdingą Pietų Korėjos gamtos įkvėptą sprendimą.
Akvile Lesauskaite

Akvilė Lesauskaitė, Lithuania

Illustrator Akvilė Lesauskaitė was invited to speak at key marketing conference in Londong  Advertising Week Europe. She works with brands famous globally such as KIKO Milano, Magnum, Mandarin Oriental, Moët & Chandon, Selfridges.
Rose Namajunas

Rose Namajunas, USA

US born Lithuanian Rose Namajunas is mixed martial artist. She is currently signed to Ultimate Fighting Championship (UFC), where she competes in their women’s strawweight division and is the reigning champion.
oxpit_Gediminas Pekšys, Ignas Namajūnas (1)

Gediminas Pekšys, Ignas Namajūnas and Jonas Bialopetravičius, Lithuania

Co-founders of  Oxipit“ , artificial intelligence company, two times in a row won international competition organised by data science platform Kaggle. The most recent victory acknowledged the effort to combine artificial intelligence expertise and data from hospitals and healthcare companies to increase diagnostic accuracy.
antanas sutkus

Antanas Sutkus, Lithuania

Photographer, founding father of Lithuanian photography school and Lithuanian Photo Association Antanas Sutkus was awarded with Oscar in Photography –  Prize of Dr. Erich Solomon acknowledging the life time achievements.
ernestas_zacharevic_

Ernestas Zacharevičius, Malaysia

Globally famous street artist Ernestas Zacharevičius initiated ecological project „Splash and Burn“ meant to attract the attention of the world to the destruction of Indonesian jungle for the sake industrial production of palm oil. The project will be crowned by the global exhibition of famous  street artists.