Už viso gyvenimo nuopelnus

Arvydas Sabonis

Tarptautinis profesionalas tikrąja šio žodžio prasme, pasiekė tarptautinių aukštumų, ištobulino savo profesionalios veiklos įgūdžius užsienyje, grįžęs į Lietuvą įsteigė krepšinio mokyklą ir toliau dirba Lietuvos sporto žinomumui ir kokybei. Jo dėka Lietuva nepalieka pasaulio krepšinio elito, Lietuvoje krepšinio plėtra turi ilgalaikį pagrindą.

Už į Lietuvą atvestas investicijas

Aurimas Adomavičius, Devbridge, JAV

Išvyko į svajonių šalį JAV ir susižavėjo nauja mobiliųjų programėlių sritimi. 2008 metais su draugiais iš Lietuvos Čikagoje  įsteigė  IT sprendimų įmonę Devbridge Group, o nuo 2011 metų jos padaliniai veikia Kaune ir Vilniuje. Nuo tada Aurimas – Lietuvos verslo ir investicijų aplinkos ambasadorius.

Už dalinimąsi tarptautine patirtimi

Carlos Levenstein, Brazilija

Nors ir tolima, bet stipri sąsaja su Lietuva GLL pagalba atvedė pas aktyvius, ambicingus, kūrybiškus Lietuvos verslininkus ir susiejo draugiškais mentorystės ryšiais. Jo dėka vis sparčiau auga naujokai Team Gate ir Trikdis, tobulėja brandūs vardai Blue Bridge Code ir Novatronas, Naujoji Ringuva.

Už Lietuvoje įdiegtas tarptautines inovacijas

Raimundas ir Mindaugas Steponavičiai, Lietuva

Fizikos mokslo daktaro Raimundo įsisavinta šviesos skaidymo technologija tapo kartu su Mindaugu įsteigto verslo Sprana pagrindu. 2014 m. jų įmonė apdovanojama „Innovation Award 2014″ (už at-line UV-Vis-IR analyzer for inorganic fertilizer Sprana FerSpec v1.0), 2015 m. ji pasiekė finalinį etapą aukštųjų technologijų įmonių konkurse „Knowledge Economy Companies 2014″.

Už užsienio lietuvių telkimą

Daiva Cekanauskas Navarrette, JAV

Ir kasdienė, ir darbinė veikla su Lietuvos meile širdyje. Ji skleidžia informaciją apie Lietuvos verslą ir meną gyvų pasirodymų, seminarų, forumų metu, skatina ir organizuoja kultūrinius ir verslo mainus. Pasaulio lietuvių meno tarybos dėka Lietuvos menas (kinas, literatūra, vizualiniai menai) turi milijoninę JAV auditoriją.

Už ilgametę draugystę

Chris Butler, DB prekybos rūmai, Lietuvoje iš JK

Patikėjęs Lietuvos potencialu, ėmėsi iniciatyvos megzti JK ir Lietuvos verslo santykius, 1999 metais tapo DB prekybos rūmų steigėju ir įkvepiančiu vadovu, skyrusiu dėmesį ne tik verslui, bet ir JK kultūros sklaidai Lietuvoje. Jo iniciatyva ir vertingais patarimais keletas garsių JK ženklų spindi Lietuvoje, Barclays ir Callcredit tarp jų.

Už Lietuvoje gimusių idėjų sklaidą pasaulyje

Martynas Gudonavičius, Trafi, JK ir Lietuva

Viešojo transporto informaciją sisteminantis įrankis Trafi sudomino investuotojus (5,5 mln eurų pritrauktų investicijų), vartotojus ( Apple vertinimu viena iš Best Apps of 2014), savivaldybes Latvijoje, Estijoje, Turkijoje, Brazilijoje.

Už tarptautinės patirties indėlį į pokyčius regionuose

Arnius Bijanskis, Valdemaras Povilaitis, Andrius Sadauskas, Akmenė, Lietuva

Švedijoje sukaupta statybos darbų patirtis padrąsino įkurti modernią medžio apdorojimo ir baldų gamybos įmonę Avastata su centriniu biuru Akmenėje ir atstovais Švedijoje ir Norvegijoje. Avastata Grupėje dirba 111 žmonių. Trejus metus iš eilės – 2012, 2013, 2014 – Avastata pateko į patikimiausių šalies įmonių sąrašą. Įmonė remia Akmenės sporto centrą, vaikų globos ir neįgaliųjų namus, išlaiko krepšinio ir tinklinio komandas, pavyzdingai tvarko aplinką.

Už Lietuvos vardo garsinimą

Paulius Staniūnas, fotografas, Malaizija

Fotomenininkas, pastaruosius 5 metus gyvenantis Malaizijoje. Labiausiai žinomas dėl projekto „All is Amazing”, kur dalinasi veidais, nuspalvintais etninėmis ir šiuolaikinio siautulio spalvomis. O kitas jo projektas „Same Same“ – tikras tolerancijos šauklys. Praėjusiais metais žurnalas JUICE Paulių išrinko geriausiu naktinio gyvenimo fotografu.