Už ilgametę kryptingą veiklą

Lietuvos fondas

Lietuvių fondas, JAV

Lietuvių fondui apdovanojimas skiriamas už kryptingą lietuvybės užsienyje puoselėjimą, kasmet skiriamą ženklią paramą lietuvių visame Pasaulyje vykdomai švietimo, kultūrinei, meninei, mokslo ir visuomeninei veiklai.

Už į Lietuvą atvestas investicijas

fullsizeoutput_10f9

Tadas Vizgirda, Harbortouch, Lietuva

Tadas Vizgirda gimė ir užaugo JAV, tačiau gyventi ir kurti nusprendė tėvų gimtinėje – Lietuvoje. 2014 m. įtikino „Revel Systems“ vadovus investuoti Lietuvoje, o šiemet jo pastangomis JAV rinkos lyderė kompanija „Harbortouch“, kurianti inovatyvius atsiskaitymo sprendimus prekybos vietose, taip pat kuriasi Lietuvoje – Vilniuje atidarytas pirmasis kompanijos padalinys už JAV ribų.

Už tarptautinę patirtį Lietuvos verslui

fullsizeoutput_1102

Rūta Laukien, Investicijų ambasadorė, JAV

Rūta Laukien – daugelį metų JAV gyvenanti lietuvė, karjeros aukštumų pasiekusi investicinės bankininkystės srityje Volstryte, o vėliau įkūrusi vieną garsiausių restoranų Bostone ,,Liquid Art House“. Jame Lietuvos vardą garsina menininkų ir dizainerių parodos. Ji – Investicijų ambasadorė ,,Investuok Lietuvoje“ ir GLL projekte, aktyviai besidalinanti vertingomis pažintimis ir kurianti progas Lietuvai prisistatyti tarptautinėse parodose.

Už į Lietuvą atvestas mokslines inovacijas

fullsizeoutput_1105

Linas Mažutis, VU Biotechnologijų institutas, Lietuva

Po studijų Strasbūro ir Harvardo universitetuose VU absolventas dr. Linas Mažutis 2011 metais grįžo į Lietuvą ir įkūrė pažangią Mikroskysčių laboratoriją, į kurią plėtoti tyrimus grįžta jauni mokslininkai iš prestižinių užsienio universitetų. Be to, Linas su kolegomis įkūrė biotechnologijų startuolį „Droplet Genomics“.

Už globalių Lietuvos profesionalų telkimą pokyčiams

fullsizeoutput_1107

Marius Jurgilas, Lietuvos bankas, Lietuva

Besimokydamas Konektikuto universitete JAV drauge su ekonomikos mokslus įvairiuose pasaulio universitetuose studijuojančiais bendraminčiais Marius Jurgilas pradėjo ir 8 metus tęsia kasmetinių ekonomikos mokslų konferencijų Annual Conference of Researchers in Economicstradiciją. Dirbdamas Lietuvos banke kviečia į komandą žinomus lietuvius ir užsienio tyrėjus, skatindamas mokslinių tyrimų pripažinimą priimant strateginės svarbos sprendimus Lietuvos finansų sektoriui. Be to, jis aktyviai dalyvauja sudarant mokymo programas anglų kalba VU ekonomikos fakultetui.

Už tarptautinę patirtį regionams

fullsizeoutput_10fc

Dovydas Kaminskas, Tauragės savivaldybė, Lietuva / Danija

Dovydas po studijų ir darbo patirties Kopenhagoje grįžo į gimtąją Tauragę, pakviestas į naujai išrinkto mero komandą. Jo pastangomis  Tauragė tapo pirmuoju Lietuvos globaliuoju regionu su specialia platforma, kurioje registruojami po pasaulį pasklidę tauragiškiai. Be to, Tauragė jungiasi prie įvairių miestų tinklų, pvz.: UBC – United Baltic Cities ir jų projektų, bendradarbiauja su kitų Europos miestų savivaldybėmis, dalindiemasi idėjomis ir siekdami investicijų miestui.

Už Lietuvoje gimusių idėjų sklaidą pasaulyje

fullsizeoutput_10f5

Daumantas Dvilinskas, Justinas Lasevičius, Arnas Lukoševičius ir Edvinas Šeršniovas, TransferGo, Lietuva/ JK

TransferGo“ prasidėjo ieškant pigesnių ir greitesnių alternatyvų brangiems banko pavedimams. Dabar tai vienas didžiausių Lietuvos startuolių prieš keletą mėnesių atšventęs 5 metų gimtadienį ir iki šiol yra pritraukęs 13 mln. JAV dolerių investicijų iš „Practica Capital”, „Vostok Emerging Finance”, kelių privačių investuotojų ir Švedijos rizikos kapitalo fondų.

Ypatingas įvertinimas

Chicago rotary bendra

Čikagos lietuvių Rotary klubas, JAV

Rotary Club of Chicagoland Lithuanians įkurtas dar 2007 m. Jis buria lietuvių verslininkus ir telkia lėšas projektams Lietuvoje: insulino pompoms cukriniu diabetu sergantiems Lietuvos vaikams, motinos pieno bankui Kauno klinikose, Vėžiu sergančių vaikų reabilitacijos centrui prie Vilniaus Santaros ligoninės.

Už Lietuvos vardo garsinimą

fullsizeoutput_110d

Petras Išora, Ona Lozuraitytė, Ivane Ksnelashvili ir Dominykas Daunys (KILD), Lietuva

Lietuvos architektų projektas parinktas Yangjaegogae tiltui, kuris drieksis virš 11 juostų greitkelio ir sujungs abipus jo esančius kalnų masyvus pietinėje Seulo dalyje. Vilniečiai Seulo konkurso komisijos simpatijas pelnė ir daugelį konkurentų nugalėjo pasiūlydami įspūdingą Pietų Korėjos gamtos įkvėptą sprendimą.

.