Už viso gyvenimo nuopelnus

3

Valdas Adamkus

Prezidentas Valdas Adamkus – globalus lyderis, iš JAV grįžęs į atsikūrusią Lietuvą, tuomet, kai šaliai labiausiai reikėjo jo tarptautinės patirties, įžvalgos, veiklumo ir diplomatinių gebėjimų. Dešimt metų Prezidentas Valdas Adamkus kūrė modernią Lietuvą, grąžino šalį į tarptautinę pasaulio bendruomenę, vienijo tautą ir vadovavo jausdamas didžiulę atsakomybę bei pareigą.

laureatai

Už į Lietuvą pritrauktas investicijas

asja

Gint Baukus, Molycorp, JAV

Western Union“ besidomint šalimis, galimoms investicijoms Centrinėje Europoje, JAV lietuvis Gint Baukus, tuometinis įmonės žmogiškųjų išteklių vyresnysis viceprezidentas, buvo tas žmogus, kurio patarimų klausė apie Lietuvą. Didelėmis Gint Baukus pastangomis Lietuva pateko į trumpąjį atrinktų šalių sąrašą. 2010 m. „Western Union“ Lietuvoje įkūrė Europos regiono operacijų centrą, kuriame šiuo metu dirba apie 2000 darbuotojų.

Už tarptautinę patirtį Lietuvos įmonėms

darius2

Darius Vaškelis, OneWindow Partners, JAV

Darius Vaškelis, gimęs ir augęs JAV, dalinasi savo ilgamete profesine patirtimi ir palaiko glaudžius ryšius su Lietuva. Darius yra konsultacinės kompanijos OneWindow bendraįkūrėjas, jo misija – padėti klientams didinti pajamas ir optimizuoti valdymą apjungiant į visumą verslo, įėjimo į rinką bei pardavimų strategijas. Darius Vaškelis yra aktyvus GLL programos „Patarėjai verslui“ dalyvis.

Už į Lietuvą atvestas mokslines inovacijas

mokslo-premiju-iteikimo-ceremonija-65087935

Feliksas Bukauskas, Alberto Einšteino medicinos koledžas, JAV

2016 m. prof. F. Bukauskas padovanojo Lietuvos sveikatos mokslų universitetui (LSMU) 350.000 USD vertės mokslinės aparatūros ir genetiškai modifikuotų ląstelių linijų. Molekulinės kardiologijos laboratorijoje įkurta prof. F. Bukausko mokslininkų grupė, kurios darbo tematika yra koneksinų ir jų formuojamų plyšinių jungčių kanalų savybės fiziologinėmis ir patologinėmis sąlygomis bei jų įtaka širdies ir nervinės sistemos veiklai.

Už užsienio lietuvių telkimą

unnamed

Tadas Kananavičius, Didžioji Britanija

2008 m. Tadas įsteigė Didžiojoje Britanijoje dirbančių gydytojų asociaciją, kuri vienija daugiau nei 80 nuolatinių narių. Asociacija siekia užtikrinti lietuvių gydytojų pagalbą vienas kitam, vieningą atstovavimą profesinėse organizacijose, palaikyti ryšius su gydytojais Lietuvoje. Asociacija inicijavo sprendimus Lietuvoje dėl Jaunesniųjų gydytojų statuso, pradėjo bendradarbiavimą tarp JK Paliatyvinės organizacijos ir Lietuvos Pranciškonų organizacijos dėl pagalbos vėžiu sergantiems ligoniams.

Globaliam Lietuvos draugui

japonijos-ir-lietuvos-rysiu-centro-direktoriaus-kenjiro-tamaki-priemimas-1256

Kenjiro Tamaki, Japonijos-Lietuvos mainų centras, Japonija

Kenjiro Tamaki 2013 m. įsteigė Japonijos-Lietuvos mainų centrą, kuris siekia stiprinti šių šalių verslo ir mokslo atstovų ryšius, garsinti Lietuvos vardą Japonijoje. Turėdamas didelę profesinę patirtį tarptautinio verslo srityje, jis konsultuoja Lietuvos įmones eksporto ir verslo aplinkos klausimais, padeda ieškoti partnerių Japonijoje, organizuoja renginius Tokijuje, Osakoje, Kobėje, Yokohamoje, Hiratsukoje, Yaotsu, kuriuose pristatoma Lietuva.

Ypatingas įvertinimas

logo

Londono Sičio lietuvių klubas

Šis ypatingas Globalios Lietuvos apdovanojimų įvertinimas skiriamas Londono Sičio lietuvių klubui jų 10 metų sėkmingos veiklos jubiliejaus proga. LCLC jungia daugiau nei 60 įvairių sričių profesionalų, dirbančių Londono finansų, investicijų, teisės kompanijose, ir inicijuojančių įvairius projektus prisidedant prie labdaringų, edukacinių, mentorystės programų, skirtų Lietuvos jaunimui. Klubas aktyviai prisideda prie Lietuvos įvaizdžio kūrimo tarptautinėje erdvėje bei investicijų pritraukimo į gimtąją šalį.

15726314_1515260918501944_2142807731710326436_n

Už Lietuvoje gimusių idėjų sklaidą pasaulyje

vca-nuotr-4

Aurelijus Liubinas, Deeper, Lietuva

Idėjos sumanytojas Aurelijus pasitelkė Friday Labs profesionalus „Deeper“ technologijai ištobulinti. Išmanusis sonaras „Deeper“ – bevielis žuvų ieškiklis, skenuojantis vandens telkinio dugną ir siunčiantis faktinę informaciją į žvejo mobilųjį įrenginį – tapo iškart populiarus. Tai pirmasis sonaras pasaulyje, kuris yra suderinamas su mobiliaisiais įrenginiais. „Deeper“ įvertintas geriausiu inovatyviu produktu belaidžių priedų kategorijoje didžiausioje pasaulyje technologijų parodoje „Consumer Electronics Show 2016“.

Už tarptautinę patirtį Lietuvos regionams

d131c15f-cfb2-442c-bdaf-16ad2e1f0b2f

Jonas Sluckus, BIGSO, Akmenė, Lietuva

Įgijęs patirties Švedijoje ir Norvegijoje, Jonas 2005 m. grįžo į Lietuvą. Jis stengėsi, kad Švedijos kompanija „Bigso“, kuri jau turėjo gamyklą Šiauliuose ir planavo plėtrą, investuotų į naują gamybos liniją Ventoje, Akmenės rajone. Šiuo metu modernioje kartono dėžučių gamykloje dirba apie 400 darbuotojų, produkcija eksportuojama į 21 šalį, gaminami užsakymai didelėms tarptautinėms įmonėms (įskaitant IKEA).

Už Lietuvos vardo garsinimą

apdovanoti-labiausiai-nusipelne-vilnieciai-5672f9856ac5b

Virginijus Šikšnys, Lietuva

Profesorius Virginijus Šikšnys yra pirmasis Lietuvos mokslininkas, apdovanotas prestižine „Warren Alpert“ fondo premija (JAV) už reikšmingą indėlį į bakterijų CRISPR antivirusinės apsaugos sistemos pažinimą. Jo vadovaujama komanda buvo viena pirmųjų tyrėjų grupių pasaulyje, atradusių, kad Cas9 baltymas gali būti panaudojamas tiksliam DNR redagavimui, taip atveriant galimybes genetinių ligų gydymui.

.