Už viso gyvenimo nuopelnus

voa-2

Amerikos balso radijas

Net ir sunkiausiais sovietų okupacijos metais JAV lietuvių ir JAV vyriausybės pastangomis įkurtas Amerikos balso radijas buvo laisvės spindulėlis pasiekdavęs už geležinės uždangos įkalintus Lietuvos žmones ir jungęs juos su po pasauly išblaškytais tautiečiais. Tai buvo ypatingas ryšys tarp okupuotoje Lietuvoje ir laisvajame pasaulyje gyvenusių lietuvių. Jis padėjo kovoti, jis palaikė persekiojamus, jis demaskuodavo sovietinį melą, jis žadino viltį, kad vieną dieną Lietuva vėl bus.

GLA 2018 Laureatai

Už į Lietuvą pritrauktas investicijas

3ba5fa7

Einaras von Gravrock, CUJO AI, JAV

Iš Kauno kilęs, šiuo metu Los Andžele gyvenantis „CUJO AI“ įkūrėjas lietuvis Einaras von Gravrock kartu su Lietuvos IT talentais nuo 2015 m. kuria išmaniąją užkardą, Kaune veikia pirmasis padalinys už JAV ribų. Jie pradėjo nuo įrenginių namams, vėliau suprato, kad verslo verslui (B2B) segmente galima daugiau uždirbti ir greičiau plėstis. Žlugimo grėsmė tapo puikia paskata keistis. Šiuo metu dirbtiniu intelektu grįstus internetinio saugumo sprendimus „CUJO AI“ teikia didžiausioms JAV telekomunikacijų įmonėms. 2018 m. „CUJO AI“ pritraukė investiciją iš JAV telekomunikacijų milžinės „Charter Communications“, o neseniai tapo pripažinta apdovanojimuose Year Glotel Awards 2018. Šiuo metu „CUJO AI“ dirba 92 darbuotojai.

Už verslo ryšių kūrimą

unnamed

Povilas Gudžius, Bloomberg, JAE

Lietuvos verslo asociacijos Dubajuje  (Lithuanian Business Association in Dubai (LBAD)) įkūrėjas ir prezidentas, FinTech paslaugų pardavimų vadovas Bloomberg LP Povilas Gudžius įsteigė LBAD kaip platformą lietuvių įmonėms pažinti ir dirbti JAE rinkoje. Šiuo metu organizacija vienija  50 lietuvių profesionalų ir įmonių. Povilas Gudžius aktyviai dalyvavo rengiant LR Prezidentės D. Grybauskaitės ir Lietuvos verslo delegacijos vizitą JAE, o 2018 m. gegužę organizavo JAE verslo atstovų vizitą  į Lietuvą, kurio rezultatu tapo dvi verslo sutartys.  Povilas – ilgametis Lietuvos verslo ir jaunimo mentorius GLL programose GLL patarėjai verslui ir LT Big Brother, kuriantis išskirtines  darbo ir mokymosi galimybes JAE. 2017 m. Povilas ėmėsi iniciatyvos įtraukti Lietuvos organizaciją SOS Vaikų kaimas į Bloomberg korporatyvinės labdaros programą ir kartu su kolegomis surinko €50 000 Lietuvos vaikams.

Už į Lietuvą atvestas mokslines inovacijas

GLA 2018 Petronis

Artūras Petronis, Toronto Universitetas, Kanada

Dr. Artūras Petronis dirba Toronto universitete. Jam priklauso svarbūs genetinės ir epigenominės monozigotinių dvynių raidos tyrimai ir atradimai. Dr. A. Petronis du dešimtmečius bendradarbiauja su Lietuvos mokslininkais, o pernai VU Gamtos mokslų centre įgyvendino paralelinių (twin) laboratorijų idėją, kuri sujungė bendriems tyrimams Toronto universiteto (Kanada) Priklausomybių ir psichikos sveikatos centro ir Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) mokslininkus naujai įkurtoje VU GMC Epigenominių tyrimų laboratorijoje. Lietuvos ir Kanados tyrėjai kartu bando išsiaiškinti esmines biomedicinos problemas: kodėl žmonės suserga, kaip numatyti  ligas ir jų išvengti?

Už tarptautinę patirtį regionams

MAIN_000x000

Eivanas Maksvytis, Šilutė, Lietuva / Japonija, Švedija

Po ilgų darbo metų Švedijos, Japonijos IT bendrovėse sugrįžęs programuotojas Eivanas Maksvytis Šilutės pirmojoje gimnazijoje įkūrė Inovacijų ir robotikos centrą. Naujoji laboratorija yra išskirtinė visoje šalyje. Čia sudarytos sąlygos pasinerti į projektavimo ir gamybos procesą nuo prototipo iki funkcionalaus roboto, kurį šimtu procentų bus galima vadinti sukurtu Šilutėje.  Laboratorijoje susibūrė keturios skirtingo amžiaus grupės. Laboratorija įrengta iš Eivano asmeninių lėšų. Anot Eivano, jeigu Lietuvoje užaugs karta vaikų, kurie bus apsiginklavę šiuolaikinių technologijų žiniomis, tai jie sugebės konkuruoti pasaulio ekonomikos rinkoje. Eivanas siekia, kad  Šilutė taptų robotikos centru Lietuvoje.

Už Lietuvos vardo garsinimą

JLVJ

Jokūbas Laukaitis ir Vytautas Jašauskas, Pasaulis

Pastaruosius penkerius metus Jokūbo namai – visas pasaulis. Iškart po mokyklos pradėjęs keliauti jaunuolis savo potyriais dalijasi YouTube kanale, kuris šiuo metu jau turi daugiau nei 300 000 prenumeratorių. Lietuvos atkurtos nepriklausomybės šimtmečiui jis kartu su kolega Vytautu Jašausku sukūrė įspūdingą vaizdo klipą, per dešimtį minučių atskleidžiantį gražiausius Lietuvos kampus ir įdomiausias ypatybes.