GLL Summer Gathering

 GLL bendruomenės vasaros šventė

2019 metais Global Lithuanian Leaders – Diasporos profesionalų bendruomenė – užmezgė vasarinių GLL narių susitikimų tradiciją. Tai saulėta ir šviesi proga pasislėpti nuo kasdienių darbų, susitikti bendraminčius ir pasaulio lietuvius, kurių aistra pasirinktai veiklai  keičia pasaulines verslo, mokslo, kultūros tendencijas, kartu pasidalinti mintimis apie naujus kelius ir duris Lietuvai.

Pasižymėkite kitą tokią progą –  2020 m. liepos 9 d. 

NDG
cujo
interactio
nacionaline-dailes-galerija

GLL Summer Gathering 2019

Saulėta popietė besiklausant išskirtinių istorijų įvairiausiomis temomis ir bendraujant su žingeidžiais ir išradingais diasporos profesionalais iš tolimojo  Honkongo, Dubajaus, Dhahrano, Los Andžėlo, artimosios Rygos, Talino, Stokholmo, Kopenhagos, Londono; valdžios atstovais iš Europos Komisijos, Ekonomikos ir inovacijų bei Užsienio reikalų ministerijų, agentūrų Versli Lietuva, Investuok Lietuvoje, STRATA, tarptautinių korporacijų vadovais, Lietuvos verslo ir mokslo šviesuoliais.


PRANEŠĖJAI

Einaras cujo

 Einaras von Gravrock, Globalios Lietuvos apdovanojimų laureatas ir   CUJO AI įkūrėjas pasidalino įspūdžiais iš Pasaulio ekonomikos forumo Davose, į kurio diskusiją internetinio saugumo ir skaitmeninio virsmo klausimais buvo asmeniškai pakviestas. Šis kvietimas pakėlė „Cujo AI“ ir Lietuvą į didžiųjų „Airbnb“, „Google“, „Kickstarter“, „Mozilla“, „Spotify, „Twitter“ lygį. Lietuvai vis dar sudėtinga konkuruoti technologinėmis inovacijomis ir svariai dalyvauti  tarptautinėse tendencijose. Lietuva turėtų siekti tokio pripažinimo strategiškai remdama dirbtinio intelekto (AI) technologijas. Vyriausybė turi nuosekliai kurti palankias sąlygas talentų parengimui, kviesti pasirinktos srities mokslininkus ir patarėjus ir skatinti verslą suteitki talentui galimybes tobulėti. Tik nuoseklios pastangos atves prie lietuviškos AI „Nokia“.

Lineta

 Lineta Mišeikytė, Globalios Lietuvos apdovanojimų nominantė, filmų prodiuserė ir Emmy apdovanojimų nominantė už Lietuvą garsinantį  HBO serialą CHERNOBYL, pasidalino iššūkiais ir pastangomis parodyti pasauliui autentišką sovietmetį ir įtikinamai papasakoti istoriją. Filme turėjo jaustis užuojauta ir pagarba Černobilio didvyriams ir aukoms, jis turėjo parodyti, kaip stipriai šios tragedijos pasekmės jaučiamos iki šiol. Linetos pastebėjimai sukėlė diskusijas apie nesibaigiančių melagysčių kainą, tiesos nuvertinimą visuose visuomenės lygiuose, atvirumą priimant sovietinius bruožus savyje ir kituose, gebėjimą susitaikyti su praeitimi ateities labui. Jei šie klausimai ir atsakymai tikrai rūpi, Lineta siūlo įsiskaityti į Svetlanos  Alexievich „Černobylio balsus“, jie ves savęs supratimo keliu.

Jurga

Jurga Žilinskienė, vertimų įmonės Guildhawk Didžiojoje Britanijoje įkūrėja, šiemet įvertinta Jos Didenybės Karalienės Tarptautinio verslo apdovanojimu, pasiūlė aptarti kitokį požiūrio kampą į Brexit pasekmes verslui. Ji palygino Brexit su Lietuvos atsiskyrimu nuo Sovietų Sąjungos ir JAV iškovota nepriklausomybe nuo JK. Šie pavyzdžiai įgalina ieškoti teigiamų  šio proceso pasekmių ir vertinti Brexit kaip natūralų procesą. Ateinantys pokyčiai bus nepatogūs ir nesaugūs , tačiau su atsakinga verslo ir politikos lyderyste jie gali būti suvaldyti darbuotojų ir visos visuomenės labui.